چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 05 آذر 1390 02:41 ب.ظ توسط saffarzadeh
گزارش عملکرد مالی ( استاندارد حسابداری شماره 6 )
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
saffarzadeh
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
05 آذر 1390 02:41 ب.ظ
  هدف‌ اين‌ استاندارد ملزم‌ كردن‌ واحدهاي‌ تجاري‌ به‌ انعكاس‌ مشخص‌ و بارز برخي‌ از عناصر عملكرد مالي‌ است‌ تا به‌ درك‌ استفاده‌كنندگان‌ صورتهاي‌ مالي‌ از عملكرد مالي‌ واحد تجاري‌ طي‌ يك‌ دوره‌ كمك‌ كند.
  اجزا عمکرد مالی عبارتند از : صورت سود و زیان جامع و یا صورت  سود و زیان.

  در این گزارش کلمات و اصطلاحاتی وجود دارند که سعی می شود به اختصار بیان شوند:
  1- فعالیت عادی : فعاليتهاي‌ معمول ‌، تكرار شونده‌ يا منظم‌ واحد تجاري‌ (فعاليتهاي‌ تجاري‌) و همچنين‌ فعاليتهاي‌ مرتبطي‌ است‌ كه‌ به‌ تبعيت‌ و در جهت‌ پيشبرد فعاليتهاي‌ فوق‌ يا درنتيجه‌ آنها توسط‌ واحد تجاري‌ انجام‌ مي‌شود.
  2- فعالیت های استثنایی ( اقلام استثنایی ) : اقلامي‌ با اهميت‌ است‌ كه‌ منشأ  آن‌ رويدادها يا معاملاتي‌ مي‌باشد كه‌ در چارچوب‌ فعاليتهاي‌ عادي‌ شركت‌ واقع‌  مي‌گردد.این اقلام در کنار فعالیت های عادی بصورت جداگانه گزارش می شوند. زیان ناشی از بلایای طبیعی در مناطقی که وقوع آنها انتظار می رود، زیان ناشی از انتقال صنایع مزاحم به خارج از محدوده ، سو د وزیان ناشی از فروش داراییهای ثابت و سرمایه گذاریهای بلند مدت و ... مواردی از این جمله اند.
  3-  اقلام غیر مترقبه : اقلامي‌ با اهميت‌ و بسيار غير معمول‌ است‌ كه‌ منشأ آن‌ رويدادهايي‌ خارج‌ از فعاليتهاي‌ عادي‌ شركت‌ مي‌باشد و انتظار نمي‌رود به طور مكرر يا منظم‌ واقع‌ شوند.این اقلام پس از سود و زیان ناشی از فعالیت عادی بصورت جداگانه گزارش می شوند.بلایای طبیعی ، مصادره دارایی ها و ... از این جمله اند. مالیات  ناشی از این اقلام ( تاثیری که بر درآمد دارند) جدا از مالیات کل که ناشی از فعالیتهای عادی و استثنایی و غیر مترقبه است ، گزارش می شود. به این صورت که مالیات ناشی از کل درآمد از مالیات ناشی از کل درآمد فعالیتهای عادی کسر شده و مالیات ناشی از اقلام غیر مترقبه بدست می آید.
  4- بخش : جزئي‌ از عمليات‌ واحد تجاري‌ كه‌ اهميت‌ نسبي‌ دارد ( در مقایسه با کل عملیات واحد تجاری )  و به طور جداگانه‌ قابل‌ شناسايي‌ است‌ و فعاليتها،  داراييها و نتايج‌ مربوط‌ به‌ آن‌ را بتوان‌ به‌ وضوح‌ از بقيه‌ فعاليتهاي‌ واحد تجاري‌ تميز داد.
  5- تعدیلات سنواتی : تعديلاتي‌ با اهميت‌ است‌ كه‌ به‌ سنوات‌ قبل‌ مربوط‌ مي‌شود و از تغيير در رويه‌ حسابداري‌ يا اصلاح‌ اشتباه‌ ناشي‌ مي‌گردد.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.