چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 16 بهمن 1398 12:02 ب.ظ توسط مومنی
گزارش از طرف حساب های برگه های هزینه
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
mahanairport
کاربر
کاربر

--
30 آذر 1398 02:27 ب.ظ
  با سلام و خسته نباشید
  حساب تنخواه در بعضی از برگه های هزینه به عنوان طرف حساب اختصاصی و در بعضی دیگر به عنوان طرف حساب عمومی استفاده شده است .
  چگونه میتوان گزارشی از رخدادهای هزینه سند نشده تهیه کرد که طرف حساب آنها حساب تنخواه با تفصیلی خاص باشد؟
  (در سطرهای برگه های هزینه تفصیلی طرف بستانکار پر نشده است)
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  30 آذر 1398 04:17 ب.ظ
  سلام

  فرآیند تشخیص و تخصیص طرف حسابهای نهایی برای سطرهای برگه‌های هزینه در حین تنظیم سند از روی برگه‌های هزینه انجام می‌شود. همانطور که مستحضر هستید طرف حساب‌ها تنوع قابل ملاحظه‌ای دارند (از بستانکار هزینه‌ها تا بستانکار مالیات تکلیفی). این تنوع در طرف حساب‌های عمومی از تفاوت واحد‌های پول (ارز) نیز ممکن است متاثر شوند. چنین فرض کرده‌ایم که اطلاعات مورد نیاز، مستقل از اینکه سطرهای برگه هزینه به چه صورتی تنظیم و ساماندهی شده باشند، در نهایت و پس از سند شدن از سیستم مالی قابل دریافت هستند.

  اما در اینجا خواسته‌ی شما به رخدادهای هزینه‌ی سند نشده مربوط است.

  برای اینکه بتوانیم چنین گزارشی را تهیه کنیم نیاز به پیش‌بینی طرف حساب رخدادهای هزینه (پس از سند شدن) داریم. مثلا فیلدهایی جدیدی چون طرف حساب "واقعی یا نهایی" رخداد هزینه (به تفکیک انواع طرف حساب) لازم داریم. با اعمال شرط برروی این فیلدهای جدید، به احتمال زیاد، گزارش مورد نظر شما قابل ارائه خواهد بود. روش دقیق بدست آوردن این فیلدها پس از بررسی‌های بیشتر معلوم می‌شود اما فعلا پیش‌بینی می‌کنیم که باید

  1) به اختصاصی یا عمومی بودن هر طرف حساب در رخداد هزینه توجه کنیم
  2) اگر اختصاصی بودند، همان طرف حسابی که در رخداد درج شده است، "واقعی یا نهایی" است.
  3) اگر عمومی بودند باید به واحد پول (ارز) و همچنین نوع طرف حساب مورد نظر توجه کنیم و تلاش کنیم تا طرف حساب عمومی مطابق با رخداد را از بین طرف حساب‌های عمومی برگه‌ی هزینه‌ای که رخداد در آن درج شده است پیدا کنیم. یافته همان طرف حساب "واقعی یا نهایی" خواهد بود.

  اگر گزارشی حاوی این فیلدهای جدید داشته باشیم احتمالا با تنظیم شرایط مناسب (یا تغییر در پارامترها) می‌توانیم به نتیجه‌ی مورد نظر برسیم.

  مسئله را حتما با دقت بیشتر مجددا بررسی خواهیم کرد - به احتمال زیاد استخراج اطلاعات به روش حداقلی‌ای که در بالا گفته شد گزارش را بسیار کند خواهد کرد - شاید بتوانیم روشی را بکار ببریم که اضافه کردن فیلدهای مزبور، در صورتی که در فرم گزارش یا در شرایط و پارامترها درخواست نشده باشند سربار کمتری بر گزارش داشته باشند. اگر همه چیز درست باشد و مشکل پیش‌بینی نشده‌ای رخ ندهد حتما این امکان را به نسخه‌های بعدی (احتمالا دومین نسخه‌ی آتی) اضافه خواهیم کرد.

  ارادت
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  16 بهمن 1398 12:02 ب.ظ
  سلام

  به همان صورتی که در مطلب قبلی عنوان کردم پیاده‌سازی شد و در ویرایش بعدی ارائه خواهد شد.

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.