چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 11 خرداد 1398 01:58 ب.ظ توسط روزبه
تشخیص تفاوت تفصیلی در رخدادهای فروش با تفصیلی طرف بدهکار - نسخه 8.02
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
روزبه
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
11 خرداد 1398 01:58 ب.ظ

  تشخیص تفاوت تفصیلی‌های بکار رفته در رخدادهای مالی فروش با تفصیلی طرف بدهکار برگه فروش

   مستند تکمیلی امکانات نسخه 8.02


   فرض کنید در یک برگه فروش، پس از تنظیم طرف حساب‌ها، طرف بدهکار برگه تغییر داده شود. این تغییر ممکن است به معنی تغییر مرکز "مشتری" باشد یا صرفا تغییر نوع طرف حساب برگه از مشتری به بازاریاب یا نماینده. در هر صورت وضعیتی که پیش می‌آید این است که تفصیلی مندرج در طرف حساب (یا اصولا برخی از رخدادهای مالی فروش) که قرار بوده همان تفصیلی طرف بدهکار برگه فروش باشد، متفاوت (نادرست) خواهد شد.

  برای تشخیص این وضعیت، از گزارش خلاصه اسناد (فهرست رخدادهای مالی) استفاده شده است. در این گزارش، می‌شد از قبل، ترتیبی داد که فقط رخدادهای مالی فروش بازنمایی شوند. به جز این، با تنظیم شرط برروی یک فیلد اختصاصی به نام "نوع رخداد مالی (در فروش)" احضار فهرست رخدادها از انواع مورد نظر نیز میسر بود. یادآوری می‌گردد که رخدادهای مالی فروش می‌توانستند از یکی از انواع زیر باشند و با تنظیم شرط، ترکیب دلخواهی از این انواع در گزارش قابل بازنمایی بوده و هستند (با عملگر "یکی از"):

  • فروش
  • تخفيف مستقيم
  • عوارض قانوني
  • ماليات بر ارزش افزوده
  • کسور، اضافات و پورسانت
  • طرف حساب اختصاصی پورسانت
  • طرف حساب دريافتني
  • برگشت پيش‌دريافت
  • سطر آزاد

   

  اینکه طرف بدهکار برگه باید در کدامیک از این انواع رخداد و نیز در کدام تفصیلی (1 تا 5) درج شود کاملا بستگی به رویه‌های مورد استفاده‌ی کاربر دارد. در ویرایش 8.02 پنج فیلد جدید به گزارش خلاصه اسناد اضافه شده است. البته این فیلدها فقط در تعریف شرایط قابل استفاده هستند (درفرم‌ها قابل بازنمایی یا چاپ نیستند): "تفصیلی 1 تا 5 متفاوت از طرف بدهکار برگه فروش است". برای کنترل وضعیت نامطلوب در رخدادهای مورد نظر کافی است ابتدا نوع رخدادهای فروش را با تنظیم شرط برروی فیلد "نوع رخداد مالی (در فروش)" محدود نمایید – تا فقط همان انواع رخداد بررسی شوند – و در ادامه بسته به کاربردی که دارید برروی یکی از این فیلدهای جدید (تفصیلی 1 تا 5 متفاوت از طرف بدهکار برگه فروش) شرط تنظیم کنید.

   

   

   

  -- پایان

  گروه توسعه سیستم‌های مالی نوسا

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.