چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 26 بهمن 1389 01:59 ب.ظ توسط momeni
شرح رخدادهای انبار
�7 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
momeni
کاربر ارشد
کاربر ارشد

--
20 بهمن 1389 04:22 ب.ظ
  قوانینی برای شرح انواع رخدادهای انبار در سیستم داشته‌ایم:

  1. برای طرف حساب‌ها در الگوهای عملیات مالی
  2. برای رخدادهای انبار به صورت صریح و با تعریف متفاوت
  3. برای طرف حساب‌های عمومی

  استفاده از این شرح‌ها هم در زمان درج خودکار رخدادها (طرف حساب) و هم در زمان احضار محاوره شرح استاندارد و قوانین (با Ctrl+Enter) در حین تنظیم شرح بود.

  قبلا چنین بود که در زمان استفاده از این شرح‌ها فقط نخستین شرحی که با شرایط برگه و رخداد منطبق بود درنظر گرفته می‌شود. در نسخه 302 تغییری برای طرف حساب‌های عمومی دادیم - به این صورت که هر تعداد شرح که با شرایط ما منطبق بود لحاظ می‌شدند و در محاوره انتخاب شرح‌های استاندارد و قوانین بازنمایی می‌شدند.

  در نسخه 303 همین وضعیت را برای سایر شرح‌های رخدادهای انبار نیز خواهیم داشت. یعنی شرح رخدادهای انبار (تمام حالت‌ها اعم از خود رخداد یا انحراف‌ها یا طرف‌ها نقل و انتقال) و نیز شرح طرف حساب‌های رخدادها، همگی به صورت Multiple درآمده‌اند و هر تعداد شرح که در شرایط ما صدق کنند برای انتخاب نشان داده خواهند شد.

  ارادت
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  20 بهمن 1389 04:48 ب.ظ
  امکان درج خودکار شرح رخداد انبار را نخواهیم داشت؟
  مانند اتفاقی که در فروش می افتد. مثلا وقتی یک برگه درخواست را در برگه انبار فراخوانی می کنیم، شرح رخداد بر اساس قوانین تعریف شده، درج شود.
  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  23 بهمن 1389 09:04 ق.ظ
  این امکان بسیار کارآمد خواهد بود
  با تشکر
  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  23 بهمن 1389 09:08 ق.ظ
  آقای مولائی امکان درج شرح رخدادهای انبار را که داریم . البته حتما منظور دیگری دارید که آن مربوط به خط دوم پست شما میشود !!!!
  در صورت امکان خواسته خود را کاملتر توضیح دهید .
  با تشکر
  kayalha
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  23 بهمن 1389 09:49 ق.ظ
  سلام
  ممنون از زحمات اقای مومنی .
  sajjadi
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  23 بهمن 1389 10:12 ق.ظ
  سلام
  بسيار عالي است.
  من هم منظور آقاي مولايي را متوجه نشدم. اگر ممکن است توضيح دهند.
  تشکر
  hashemiye
  کاربر
  کاربر

  --
  26 بهمن 1389 01:19 ب.ظ
  با تشکر از زحمات آقای مومنی
     فکر کنم منظور آقای مولایی اینست که در برگه های فروش هنگام فراخوانی حواله شرح عملیاتی که از قبل تعریف نموده ایم هم بطور خودکار برای هر سطر فروش درج می شود اما در انبار زمان فراخوانی برگه های درخواست اینگونه عمل نمی کند .
   در ضمن اگر میشود برای برگه های درخواست هم شرح استاندارد تعریف گردد . هم اکنون در برگه های انبار در سلول شرح درخواست اگر کلید Ctrl+Enter را اگر بزنیم ، ماشین حساب فراخوانی می شود .
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  26 بهمن 1389 01:59 ب.ظ
  در فراخوانی درخواست، روال چنین است که شرح رخدادها در زمان فراخوانی به آنچه کاربر در همان زمان مورد نظرش است تعیین می‌شود. در این حین می‌تواند از شرح درخواست نیز استفاده نماید. برای استفاده از شرح قوانین می‌توانیم پس از فراخوانی از اصلاح یکباره سطرهای برگه؛ اصلاح یکباره شرح و استفاده از قوانین استفاده کنیم. شرح سطرهای فروش تعریف و ساختار متفاوت خود را داشته‌اند و به صورت دیگر عمل شده است. با این همه اگر مسئله جدی است (درخواست زیادی برای امکان مورد نظر شما هست) اطلاع دهید تا روی آن وقت بگذاریم.

  در مورد شرح استاندارد برای درخواست‌ها، اگر بخواهیم تعریف کنیم، باید در کالاها (یا مراکز) باشند - در مقایسه با شرح‌های استاندارد حساب‌ها و تفصیلی‌ها. فکر کنم این مسیر را تعقیب نکنیم بهتر است - اما اگر منظور قوانین شرح رخدادهای درخواست است؛ خود دوستان پشتیبانی نظر بدهند که چه میزان کاربرد خواهد داشت و به پیچیدگی سیستم (دشواری آموزش و مانند آن) می‌ارزد یا خیر.

  از نسخه 302 یک داستانی برای استفاده از شرح‌های قبلی درج شده در برگه‌‌ها (و رخدادها) را آغاز کردیم که برای شرح عمومی اسناد و برگه‌ها بکار بردیم. قصد داریم این وضعیت را به تدریج در سیستم‌های جدید (و قبلی‌هایی که فاقد ابزار هستند) جایگزین شرح‌های استاندارد کنیم. شرح رخدادهای درخواست کالا و درخواست خدمات کاندید مناسبی برای استفاده از این امکان می‌باشد. یعنی شرح رخدادهای درخواست شبیه شود به شرح‌های عمومی اسناد و برگه‌ها.

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.