چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 16 شهریور 1390 05:13 ب.ظ توسط saffarzadeh
نسخه 304 سیستم مالی یکپارچه نوسا
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
saadat
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
16 شهریور 1390 02:39 ب.ظ
  نسخه جدید سیستم مالی یکپارچه نوسا در اختیار کاربران  قرار گرفت.

  از اصلی ترین تغییرات صورت گرفته در این نسخه می توان موارد زیر را ذکر نمود: این تغییرات بیشتر از لحاظ فنی  می باشد .

  1)  عدم محدودیت به زبان‌های فارسی و انگلیسی؛بدین شکل که کاربر بتواند به هر زبانی که  صفحه کلید  در اختیارش قرار می دهد اقدام به درج داده‌ها نماید.

  2) در استفاده از سیستم دیگر نیازی به تغییر Code Page در Windows نخواهیم داشت (تغییر فرمت به Farsi یا Persian برای کار کفایت می‌کند).

  3) از تم‌های Windows در نمایش داده‌ها و فرم‌ها می توان استفاده نمود

  4)  فعالیت  با سرور SOAP تحت استاندارد جدید (نسخه 1.03)

  5)و از همه مهمتر که شاید از نظر کاربران مشهود نباشد، امکان توسعه نرم‌افزار با بیش از  یک میلیون سطردر محیط جدید نرم افزاری ، تحت تکنولوژی روز دنیا.

   همچنین تغییرات کاربردی زیر نیز به ساختار نرم افزار یکپارچه مالی نوسا اضافه شده است.

  * در تمامی فهرست‌های انتخابی فیلدهای سیستم (تعریف فرم‌ها، تنظیم شرایط، ترتیب و جستجو) امکان جستجوی بلادرنگ در اسامی فیلدها به سیستم اضافه شده است.

  * فیلدهای جدیدی به صورت وضعیت رخداد از دید سیستم انبار یا سیستم فروش در تمامی گزارش‌های مالی (حسابداری) اضافه شده‌اند. این فیلدها در تنظیم شرایط خاص برای استخراج گونه‌های خاصی از رخدادهای مالی انبار یا فروش کاربرد خواهند داشت.

  * گزارش‌های جدید برای دریافت سرجمع درخواست‌ها در منوی تراز اضافه شده‌اند. برای کالاها، مراکز و کالاهای یک مجموعه قابل دریافت هستند. ستون‌های این گزارش‌ها قابل تعریف و شرایط‌پذیر هستند و سایر ملاحظات آنها نیز بسیار شبیه است به معادل‌های همان گزارش‌ها از برگه‌های انبار. در مدل سرجمع برحسب مراکز، یک امکان اختصاصی برای بازنمایی سرجمع رخدادهای فاقد مرکز پیش‌بینی شده است. ریزعملیات هر سطر از این گزارش‌های سرجمع، با استفاده از فهرست رخدادهای درخواست (با تنظیمات و شرایط مناسب) داده می‌شود.

  * در تمامی درخت‌های سیستم (حساب، تفصیلی، کالا، مرکز و محل جغرافیایی) امکانی برای شماره‌گذاری مجدد آیتم‌های هم‌گروه اضافه شده است. این امکان با Right Click برروی سرگروه در درخت سمت چپ قابل استفاده است.

  * در فرم نهایی برگه‌های فروش، فیلدهای شماره و سری برگه‌های بالاسری (تحویل، درخواست و پیش‌فاکتور یا قرارداد) اضافه شده‌اند.

  * در تمام مواردی که به نحوی اطلاعات از دفتر تلفن و نشانی استخراج می‌شوند (مثل فرم‌های نهایی برگه‌های فروش) فیلد شماره تلفن همراه هم استخراج شده و برای استفاده در تعریف فرم‌ها در اختیار خواهد بود.

  * در گزارش‌های گردش و موجودی کالاها، فیلد "محل کالا در انبار" اضافه شد. این فیلد در حالتی که گزارش برای یک انبار خاص اخذ شده باشد دارای مقدار خواهد بود.

  * در گزارش‌های گردش و موجودی کالاها (مدلی که دارای بهای دلخواه کاربر است)، امکان پرکردن بهای دلخواه با استفاده از یکی از تعرفه‌های سیستم فروش تعبیه شده است. به نوعی موجودی انبار به بهای فروش در این گزارش قابل استخراج خواهد بود. استفاده از این امکان مستلزم حداقل اختیار گزارش‌گیری از فروش است. در سطرهای تعرفه، فقط روش‌های محاسبه "بهای واحد" یا "بهای بسته" قابل استفاده می‌باشند. در تعرفه‌های پلکانی از کم‌ترین مقدار موجودی استفاده خواهد شد (چرا که معلوم نیست این مقدار موجودی انبار در چه مقادیری به فروش خواهد رسید).

  * امکانات ملاحظه تعرفه‌ها، قوانین تغییر تعرفه، قوانین مکمل کالاها و خدمات و قوانین مکمل بهای برگه‌های فروش برای کاربران گزارش‌گیری فروش در اختیار خواهند بود.

  * در برگه‌های درخواست، در تنظیم خودکار رخدادهای درخواست خرید، گزینه‌ای با عنوان "پردازش فقط با توجه به موجودی‌ها و درخواست‌های انبار" اضافه شد. در صورتی که در این فرآیند، انبار تعیین شده باشد، می‌توان از این گزینه استفاده نمود. موجودی همان انبار و مقدار مانده درخواست‌های ورود و خروج قبلی همان انبار با نقطه سفارش کالا مقایسه خواهد شد.

  * تغییر رفتار: در تمام موارد فراخوانی پیش‌فاکتورها یا قراردادها و نیز در زمان تعیین رخداد مرجع مربوط، پیش از این به صورت پیش‌فرض فقط از برگه‌های سال مالی جاری استفاده می‌شد. این در حالی بود که در تنظیمات سیستم (کاربر جاری) این امکان را داشتیم که گزارش‌های مربوط را برای تمام سال‌های مالی اخذ کنیم. با توجه به اینکه پیش‌فاکتورها و قراردادهای سال‌های مالی گذشته کماکان "در جریان" فرض می‌شوند، ترتیبی دادیم که در فراخوانی‌ها هم از تنظیمات انجام شده در سیستم استفاده شود و من بعد به سال مالی جاری توجه نشود.

   همچنین از مواردی که درخواست بسیاری از کاربران بود و در نسخه جدید جامع عمل پوشیده شد می توان موارد زیر را یاد نمود.

  در نسخه 304 ترتیبی داده شد که درخت رخداد از دید فروش برای کاربران انبار قابل استفاده باشد ولی برای کاربری که به سیستم فروش متصل نیست، فقط اطلاعات برگه‌های انبار و درخواست کالا در آن بازنمایی خواهد شد و اطلاعات پیش‌فاکتور یا قرارداد و نیز برگه‌های درخواست و انجام خدمات و برگه‌های فروش را بازنمایی نخواهد کرد.

   همچنین اضافه نمودن چند امکان زیر در قسمت تعریف کاربران و امکانات آنها:
  اجبار به استفاده از تاریخ روز در برگه‌ها و اسناد (تنظیم جدید یا اصلاح یا حذف)، اجبار به کار با برگه‌ها یا اسناد آخرین سال مالی
  دو امکان هم برای محدود کردن کاربر در استفاده از حالت "درج بها به صورت دستی" برای پیش‌فاکتور و قرارداد و نیز برای برگه‌های فروش لحاظ شده‌اند.

  برای استفاده از نسخه جدید سیستم مالی نوسا و بهره بردن از امکانات ذکر شده ، همچنین سایر امکانات اضافه شده توصیه می کنیم حتما نسخه جدید نرم افزار را نصب نمایید و تغییر نسخه را انجام دهید.
  آموزش حسابداری با نگرش سیستمی Accplus.blog.ir
  saffarzadeh
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  16 شهریور 1390 05:13 ب.ظ
  با تشکر از همکار گرامی
  از موارد قابل ذکر دیگر اضافه نمودن امکان تفصیلی اجباری(در نرم افزارهای حسابداری و دریافت و پرداخت) است ، برای کاربرانی که اصرار به استفاده از تفصیلی داشتند و نیاز به آیتمی جهت جلوگیری از عدم درج تفصیلی این مورد بسیار کاربرد خواهد داشت.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.