چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 13 بهمن 1399 06:46 ب.ظ توسط j-esfahani
واحد فرعی کالا
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
j-esfahani
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
12 بهمن 1399 12:18 ب.ظ

  سلام

  فرض بفرمایید یک کالا دارای واحد اصلی "عدد" و واحد فرعی "کیلوگرم" و ضریب تبدیل 76 با تلورانس (زیاد) است .

  ضریب تبدیل صرفا یک عدد استاندارد است که براساس گزارش مهندسی حساب شده است و کاربر می بایست بازای هر بار تولید از این کالا، واحد فرعی آن را نیز ثبت کند .

  اگر مهندسی اعلام کند ضریب تبدیل از 76 به 86 تغییر پیدا کرده است و کالا همان کالا است . چه باید کرد ؟

  راه حل : (با توجه به اینکه ضریب تبدیل قابل تغییر نیست)

  1- کاربر را توجیح کنیم که شما از در زمان تولید باید دستی مقدار را در 86 ضرب کنی و برگه را ثبت نمایید.

  2- جهت جلوگیری از محاسبه دستی ، کد جدید تعریف کنیم .

  روش 1 قابل اجرا است اما خطا خواهیم داشت و روش 2 هم منطقی نسیت که تاریخچه کالا را در 2کد نگه داریم چون ماهیت کالا تغییر نکرده است فقط بجهت بهبود در تولید، نقشه ها کمی تغییر پیدا کرده اند.

  پیشنهاد :

  آیا نمی توان شبیه سیستم فروش و تعرفه های فروش ، از روش فعال و غیر فعال استفاده کرد ؟

  مثلا ضریب تبدیل 76 "غیر فعال" و ضریب تبدیل 86 "فعال" (در همان کد) ؟

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  13 بهمن 1399 08:41 ق.ظ
  سلام

  کد جدید کالا لازم نیست. واحد فرعی جدید تعریف فرمایید. غیرفعال کردن واحد فرعی را بررسی خواهیم کرد (تا دیگر قابل استفاده نباشد). اما به هر حال تعریف واحد فرعی جدید از توجیه کاربر برای عملیات دستی یا تعریف کالای جدید ساده‌تر است.

  ارادت
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  13 بهمن 1399 01:21 ب.ظ
  با سلام و احترام.
  بنده متوجه بخشی از موضوع نشدم - اگر ضریب تبدیل تقریبی است و به قول شما تلورانس آن هم زیاد است، معنایش این است که شما از ابتدا پیش بینی کرده اید که عدد 76، عدد دقیقی نیست و اساسا مبنای صحیح بودن اطلاعات آن رخداد، دقت کاربرِ اندازه گیری کننده است و نه محاسبات سیستم. دیگر چه نیازی به تعریف کالا یا حتی واحد فرعی جدید است؟ اعمال ضریب تبدیل جدیدی که توسط واحد مهندسی اعلام شده، وقتی ضریب تبدیل تقریبی و تلورانس آن زیاد است، چه کاربردی دارد؟ نهایتا درصد خطای قابل قبول را تغییر دهید.
  اگر می فرمودید واحد تبدیل دقیق است، و از امروز بنا به هر دلیلی، ضریب تبدیلی تازه ای اعلام شده، حال سوال شما موضوعیت داشت.
  j-esfahani
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  13 بهمن 1399 06:46 ب.ظ

  جناب آقای مولایی

  دلیل اینکه تقریب تلورانس زیاد گذاشتم  این بود اگر استثناء مورد تک و توکی پیدا شد دست کاربر باز باشد اونم با امضا و تاییدات مهندسی ولی اکثرا همون ضریب ثابت استفاده میشود.

  جدیدا کشف کردم همون دقیق هم تا اندازه ای تقریب میزنه مثلا همین 76 کیلو تا +- فکر کنم 32 بود تحمل تغییرات دارد اگر میدونستم اون روز تعریف کالا، همه را دقیق تعریف میکردم

  جتاب آقای مومنی 

  اینطور متوجه شدم میفرمایید مثلا واحد کیلوگرم، کیلوگرم 2، کیلوگرم 3 تعريف کنم و درصورت نیاز از واحد کیلوگرم 2 استفاده کنم. 

  جالب بود...  ، همون کد، با واحد های فرعی متفاوت کیلوگرم ، با اندیس مجزا. از شر کد جدید هم خلاص میشیم. 

  ممنون

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.