چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 05 اردیبهشت 1390 11:42 ق.ظ توسط Etemadi
روشهای قیمت گذاری میانگین و میانگین به تفکیک انبار
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
j-mohajeri
کاربر
کاربر

--
05 اردیبهشت 1390 11:00 ق.ظ
  سلام
  با توجه به مشکلات پیش آمده در دو شرکت بدلیل استفاده از روش میانگین بجای میانگین به تفکیک انبار این سوال برای اینجانب پیش آمده که که علت وجودی روش میانگین چیست و چرا 2 روش در سیستم وجود دارد ؟ و آیا روش صحیح همان میانگین به تفکیک انبار نیست ؟

  در این شرکتها بدلیل اینکه بعضی از کالاها بدلیل امانی بودن و  یا هدیه بدون و یا ... بدون قیمت یا همان 1 ریالی هستند و همین کالا نیز دارای بهای خرید نیز میباشد سیستم در زمان خروج در روش میانگین این مبالغ را ادغام نموده است، نتیجتا در  گزارش دفتر عملیات کالا و  یا ...  اگر این کالاها به تفکیک انبار مشاهده شوند  مبالغ منفی و مثبت اشتباه دیده خواهد شد. در این زمان تنها راه اصلاح پیش نویس کردن برگه ها و نهایتا تغییر الگوی عملیات مالی و مجددا تایید آنها است که بسیار راه حل مشکل و  حتی در بعضی از مواقع غیرممکن.

  به نظر اینجانب اگر در همان روز اول روش میانگین به تفکیک انبار (برای کلیه شرکتهایی که علاقه مند به روش میانگین هستند) بجای روش میانگین اختیار شود کلیه موارد پوشش داده شده و هر اتفاقی در آینده  شبیه اتفاقات فوق بوجود آید  تاثیری در کار  نخواهد گذاشت.

  لذا خواهشمند است اینجانب را راهنمایی فرمایید . با تشکر


  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  05 اردیبهشت 1390 11:42 ق.ظ
  با سلام خدمت دوستان عزیز

  قیمت کالا و بهای خروج آن باید فارغ از محل نگهداری آن و بدون در نظر گرفتن انبار محل نگهداری آن محاسبه شود پس اساسا روش اصولی و صحیح تر همان روش میانگین می باشد و در ضمن موردی را که فرمودید کالائی را امانی یا بصورت هدیه در یک انبار با قیمت یک ریال ( هر واحد کالا برابر یک ریال ) نگهداری می کنید ارتباطی به روش میانگین به تفکیک انبار ندارد و در این حالت هم اگر در همان انبار همان کالا را با قیمت واقعی هم رسید کنید باز بهای خروج در سطح همان انبار به صورت میانگین محاسبه می شود مگر اینکه آن یک انبار را فقط و فقط جهت نگهداری اینگونه کالاها ( یک ریالی ها) در نظر بگیرید .

  اگر موردی مانده که توضیح نداده ام یا سوالی هست لطفا بفرمائید .

  با تشکر
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.