چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 31 تیر 1393 01:27 ب.ظ توسط rouhani
تنظيمات اوليه و مورد نياز چاپ چک در سيستم دريافت و پرداخت نوسا
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
rouhani
کاربر
کاربر

--
31 تیر 1393 01:27 ب.ظ
  1-در ابتدا حتما بايد چک شود که درايور پرينتر مورد نظر نصب شده باشد.

  2-ابعاد چک مورد نظر را با خط کش اندازه ميگيريم.که معمولا سايز چک ها به صورت استاندارد حدود 170mm در 85mm مي باشد.  3- اندازه ي به دست آمده را در پرينتر به عنوان يک سايز کاغذ تنظيم ميکنيم.

  ***مراحل تنظيم کردن اندازه ي کاغذ چک در پرينتر***

  3-1-از منوي Start کامپيوتر گزينه ي Devices and Printers را انتخاب ميکنيم.
  3-2-بر روي پرينتر مورد نظر کليک راست کرده و گزينه ي Printing Preferences را انتخاب ميکنيم.  3-3-در صفحه اي که باز مي شود روي گزينه ي Custom کليک ميکنيم.

  3-4-در صفحه ي جديدي که باز مي شود ابعاد کاغذ مورد نظر را با واحد ميلي متر وارد کرده و با نام دلخواه ذخيره ميکنيم.


  4-در سيستم نوسا از منوي سيستم وارد  گزينه ي * تعريف فرم هاي چاپ چک * ميشويم.  5-با توجه به چک مورد نظر از يکي از پيش فرض هاي نوسا با گزينه ي مناسب کپي ميگيريم.
  **توجه به اين نکته ضروري مي باشد که پيش فرض هايي که در سيستم وجود دارند و در پيش نمايش آن فرم ها ما فرمت يک بانک خاص را ميبينيم صرفا يک عکس
   مي باشد و نکته ي مهم  در فرم ها محل قرار گرفتن فيلدها ميباشد.
  پس اگر ما در پيش فرض ها نام برخي بانک ها را نميبينيم مهم نيست و ما ميتوانيم از پيش فرض چک بانکي که نحوه ي قرار گرفتن فيلدهايش با چک مورد نظر ما همخواني بيشتري دارد کپي بگيريم.     
  باز هم اگر تمايل وجود دارد که عکس فرم با عکس چک همخواني داشته باشد ميتوان برگه چک مورد نظر را اسکن کرده و وارد سيستم کرد.**

  6-چک مورد نظر را باز ميکنيم  در قسمت ابزار طراحي صفحه ي باز شده  روي گزينه ي (تعريف فضاي پيرامون مولفه ها Container)کليک ميکنيم.


  7-در صفحه ي محاوره اي که باز ميشود اندازه ي کاغذ را روي اندازه ي دلخواه قرار داده و در قسمت عرض  کاغذ و ارتفاع کاغذ اندازه چک مورد نظر را با واحد ميلي متر وارد ميکنيم.
  8-حال ميتوان مکان فيلد ها را به دلخواه تغيير داد و پرينت را بر روي کاغذ کپي چک تست کرد تا جايگاه مناسب هر يک از فيلدها روي کاغذ چک به دست آيد.  9-در نهايت فرم مورد نظر را ذخيره ميکنيم و  دسته چک دلخواه را با فرم مورد نظر ارتباط ميدهيم.

  دوستان و همکاران گرامی اگر نکته ای را بنده از قلم انداخته ام یا اشتباه گفته ام اعلام کنید تا پست کامل شود.

  با تشکر و آرزوی سلامتی

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.