چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 22 اردیبهشت 1398 01:29 ب.ظ توسط kasra
قطع اتصال از سرور
�17 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
alamdari
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
16 بهمن 1389 02:33 ب.ظ

  گاهی اوقات هنگام کار با سیستم  پیغام "object invoked has disconnected from its client" ظاهر می شود و ارتباط با سرور قطع می شود مشکل چیست؟نکنه قابل توجه این است که 3 کلاینت دیگر در حال کار با سیستم هستند و فقط یکی از کلاینت ها این پیغام را می گیرد.

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  16 بهمن 1389 02:46 ب.ظ
  این اشکال در این وضعیت احتمالا به اتصال آن کلاینت به شبکه مربوط می‌شود. باید ببینیم که آیا در این وضعیت هنوز به شبکه متصل است یا خیر.
  در یک احتمال دیگر، ممکن است خطایی در سرور رخ داده باشد که اگر چنین باشد در Logهایی که از طریق Component Services در اختیار قرار می‌گیرند قابل پیگیری است.

  ارادت
  s.kalantari
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  07 مهر 1390 11:46 ق.ظ

  با سلام
  یکی از مشتریان همین پیغام را روی تمام کلاینت هایی که مدتی با برنامه کار نکنند دریافت میکند که با توجه به توضیحات قبلی در تمام مدت این کلاینتها با سرور ارتباط داشتند و زمان پینگ کردن هیچگونه قطعی از سرور رخ نداده ولی اتصال کلاینت نوسا با سرور نوسا قطع میشود بعد از تصویب پیغام خطا باید اتصال مجدد انجام داد تا بتوان با سیستم کار کرد و نام کاربر در فهرست کاربران باقی میماند در ضمن ویندوز سرور 2008 و sql2008 بر روی سرور نصب است  

  s.kalantari
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  07 مهر 1390 12:08 ب.ظ

  طبق گفته مسئول شبکه هیچ خطایی در log ها رخ نداده

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  07 مهر 1390 06:56 ب.ظ
  سلام

  اگر ممکن است، با هماهنگی با سایر کاربران ترتیبی داده شود که بتوانیم خطا را مشاهده کنیم (مثلا با Remote Desktop). اگر log نداشته باشیم این تنها راه است. آنچه می‌دانیم این است که ترکیب سرور 2008 و SQL 2008 زیاد استفاده می‌شود و در بقیه موارد این خطا (حداقل به من) گزارش نشده است.
  سیستم ما فاقد اتصال اختصاصی شبکه است و ارتباط بین کلاینت و سرور از خود ویندوز گرفته می‌شود. حتما تنظیمی در سرور دستکاری شده است که این وضعیت را پیش آورده است - مثلا Timeout اتصال‌های idle فعال شده است. شاید هم تنظیمی در Component Services دستکاری شده باشد - مثل تنظیم Leave running when idle. همانطور که گفتم لازم است تا این موارد مشاهده و احیانا تنظیم شوند تا بدانیم ریشه مشکل کجا است.

  ارادت
  s.kalantari
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  24 مهر 1390 02:39 ب.ظ

  با سلام
  متاسفانه مشکل این مشتری هنوز رفع نشده .آیا آپدیت کردن sql میتونه تاثیری بر این خطا داشته باشه چون طبقه گفته مسئول شبکه بعد از آپدیت کردن sql این مشکل به وجود آمده .

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  24 مهر 1390 08:04 ب.ظ
  سلام

  لطفا پاسخ قبلی بنده را "دوباره" مطالعه فرمایید - متعاقبا بنده در خدمتیم

  ارادت
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  25 مهر 1390 04:14 ب.ظ
  سلام

  راستی یک مورد مشابه را حدود 2 هفته قبل در شرکت و از طریق Remote Desktop بررسی کردیم: تنظیماتی که مورد نظر ما بود همه کاملا درست بودند و البته یک یا دو مورد را اصلاح کردیم و مشکل برطرف نشد. جالب این بود که Logها آنقدر بزرگ و پر از خطا بودند که موفق نشدیم Remote آنها را مشاهده کنیم و به همین دلیل درخواست کردم که آنها را برای ما ارسال کنند (با ای‌میل). طبق تجربه، اکثر مشکلات اینچنینی مربوط به رایانه‌ها یا ساختار شبکه در محل مشتریان محترم است. البته مسئولیت آنها با شرکت نیست، اما همانطور که همکاران به درستی چنین عمل می‌کنند، همه نوع همکاری همراه با حسن نیت از طرف پرسنل نوسا برای رفع مشکل به عمل می‌آید - این وضعیت البته گاهی دو طرفه نیست - نمونه‌هایی داشته‌ایم که مشکل را در همان پاسخ‌های اولیه جواب داده‌ایم و بلافاصله به عبارت معروف، دلنشین و دوست‌داشتنی "طبق گفته مسئول شبکه..." مواجه شدیم و به همین علت هم مسیر پاسخ‌گویی دچار انحراف شده است.
  حداقل 3 مورد مشابه در پست‌های همین انجمن دیده می‌شوند (مثلا کاربر Domain که به Registry دسترسی نداشت).

  مورد مشابهی که در شرکت بررسی کردیم هم همین وضع را داشت: ما اولین کاری که می‌کنیم درخواست بررسی یا ارسال Log است. ممکن است اصلا به این نتیجه برسیم که سرور باید دوباره نصب شود! بالاخره Windows است دیگر، گاهی هم باید Clean Install شود. ممکن هم هست که خطای شبکه یا هارد داشته باشد. به هر حال مثل اینکه بر خلاف ما، مسئولین محترم شبکه خیلی علاقه‌ای به حل مشکل ندارند و به همین دلیل خیلی زود "طبق گفته مسئول شبکه هیچ خطایی در log ها رخ نداده"

  جناب کیالها اگر زحمت نیست به حقیر یادآور شوید که این مورد، آیا همان است که با هم بررسی کردبم (همان که از مسیر 3 کامپیوتر رد شدیم و بهش رسیدیم و در حین کارمان هم کاربری از سمت Remote مرتب ماوس را جابجا می‌کرد و Logهای آن پر از خطا بود و قرار بود برایمان ارسال شود) یا خیر. زنده باشید. خیلی خیلی ممنون

  ارادت
  kayalha
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  26 مهر 1390 09:19 ق.ظ
  سلام
  وقت به خیر
  بله این همان مورد است . مواردی که شما فرموده بودید خدمت مسئول شبکه اعلام شد و منتظر اعلام نتیجه باقی ماندیم . تا اکنون که خبری اعلام نشده است . من خودم مجددا پی گیری می کنم.

  ممنون
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  26 مهر 1390 06:45 ب.ظ
  سلام

  ممنون از یادآوری و پیگیری شما جناب کیالها؛ با همت شما بالاخره امروز Logها به دست حقیر رسید: نکاتی را در ادامه ذکر می‌کنم

  * خطاهای زیادی از Windows Live Update گزارش شده است - با توجه به اینکه این موجود هم مثل سرور ما با COM plus پیاده شده است، ممکن است تنظیمات update نادرست یا با فواصل زمانی اندک باشد و احیانا به علت مشکلات اینترنت (یا عدم وجود آن) مرتب retry نماید و باعث بروز مشکل برای ما شده باشد. به نظر می‌رسد که فواصل زمانی رخدادهای مربوط به این سیستم در حدود یک ساعت باشد. به هر حال بد نیست به صورت موقت Live Update را غیرفعال نمایید

  * دو چاپگر به اشتراک گذاشته شده عجیب شامل Microsoft document writer و Fax مرتب خطا می‌گیرند. اصولا تعریف این نوع از Printer Driverها به عنوان چاپگر اشتراکی عجیب است. البته احتمال اینکه در کار ما تاثیر داشته باشند اندک است ولی به هر حال بد نیست که بررسی و احیانا حذف شوند. دو چاپگر دیگر هم به صورت Terminal Service نصب شده‌اند و خطا می‌گیرند که اصولا برای من تازگی داشته و به نظرم بهتر است (حداقل به صورت موقتی) حذف شوند.

  * در Logها نشان داده می‌شود که این سرور در نقش Mail Server هم فعالیت می‌کند یا حداقل برخی از سایر رایانه‌ها این سرور را در این نقش فرض می‌کنند. در برخی از ساعت‌های هر روز، سرور از دو یا چند رایانه به درخواست‌های POP (برای دریافت Emailها) بمباران می‌شود. در این درخواست‌ها اطلاعات کاربر و کلمه عبور، گاها نادرست داده شده‌اند. کاربران a-zia و mehrabi در این درخواست‌ها ذکر شده‌اند. یک احتمال این است که رایانه این کاربران به بدافزار آلوده شده باشد.

  * در یکی از مستندات Microsoft به این نکته اشاره شده که اگر در مدت 6 دقیقه هیچ ارتباطی بین Client و سرور میسر نشود، این خطا پیش می‌آید. این می‌تواند به علت وجود مشکل در شبکه باشد یا به علت ترافیک مزاحمی که توسط یکی از خطاهای بالا در سیستم ایجاد شده است رخ دهد. مطلب زیر به این نکته اشاره دارد:

  http://support.microsoft....cid=kb;EN-US;q293631

  * اینکه به SQL Server اشاره فرمودید، البته در بحث کلی به نظر نامربوط می‌آید، مگر اینکه بنا به دلیلی با اضافه شدن ترافیک یا زمان پردازش داده‌ها به همان مشکل 6 دقیقه دامن بزند. دو مورد به نظر من می‌رسند: یکی اینکه در SQL 2008 به صورت پیش‌فرض پروتکل TCP-IP در وضعیت Disable است که برای افزایش سرعت پردازش حتما باید Enable شود. پروتکل‌ها در SQL Server Configuration Manager و زیر شاخه SQL Server Network Configuratoin قابل تنظیم هستند.
  دیگر، موردی است که در یکی از سرورها مشاهده کرده بودیم و آن اینکه پایگاه‌ها در وضعیت Auto Close قرار گرفته بودند. برای کنترل این وضعیت، در Management Studio روی پایگاه Properties بگیرید و در قسمت options (قابل انتخاب از صفحه سمت چپ) گزینه Auto Close را بررسی فرمایید: باید False باشد.

  * یک نکته دیگر که در این Logها قابل توجه بودند، Log شدن تمام Login/Logoutها به صورت بسیار حجیم بوده‌اند. رخدادها از نوع Audit هم نبودند و احتمالا توسط Policyهای خاصی Log شده‌اند. حجم Security Log برای دو هفته بالغ بر 20 MB شده که بسیار زیاد است. ممکن است این حجم از عملیات نیز منجر به معطلی سرور و همان داستان 6 دقیقه شود. ضمن اینکه اگر فضای اختصاص یافته به این Log از حداکثر عبور کند، اصولا سیستم را با مشکل مواجه می‌کند (که البته در آن حالت خطای Catastrophic خواهیم گرفت).

  این موارد به ذهن حقیر رسید که الیته هیچیک از آنها "مطلقا" به حوزه تخصصی و حوزه کاری من مربوط نیست (لذا لزوما پاسخ‌های جامع و رافعی نخواهند بود) و عملا به بستر سخت‌افزاری و ارتباطی لازم برای اجرای نرم‌افزار ارتباط دارد. با این هم اگر این نکات برای رفع مشکل کمکی نماید بسیار مایه خوشحالی است.

  ارادت
  kayalha
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  27 مهر 1390 02:37 ب.ظ
  سلام وقت به خیر
  ممنون از زحمتی که کشیدید.

  یک سوال. لینکی رو که زحمت کشیده بودید را من بررسی کردم ولی نتوانستم ، 6 دقیقه رو که بیان نموده بودید پیدا کنم . ممکن است بی زحمت بیشتر راهنمایی نمایید.

  ممنون از زحمت شما.
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  27 مهر 1390 05:03 ب.ظ
  سلام

  در همان شروع مطلب موجود در آن صفحه آمده است

  error 0x80010108:
  The object invoked has disconnected from its clients.
  This error usually occurs when one of the following conditions is met:

  The server process calls the CoDisconnectObject function.
  The server process ends (terminates).
  No network communication is possible between the client and server computer for six minutes or more.

  سه دلیل برای این خطا ذکر شده است. دلیل اول و دوم در اینجا مطرح نیست چراکه در آنصورت تمام Clientها همین مشکل را می‌داشتند. دلیل سوم همان 6 دقیقه است.

  در ادامه همان مطلب هم گفته اگر هیچیک از این موارد نیست و سرور شما STA است کارهای دیگری انجام دهید. این هم به کار ما مربوط نیست چرا که سرور ما FTA است

  امیدوارم کمک کرده باشد

  ارادت
  kayalha
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  30 مهر 1390 08:49 ق.ظ
  سلام
  بسیار ممنون از شما

  ارادت
  kasra
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  19 اردیبهشت 1398 11:11 ق.ظ
  سلام و احترام
  یک سرور با ویندوز 2012 R2 با SQL 2008 نصب کرده ام .
  تعداد کلاینت ها 10 تا می باشد که هم زمان کار می کنند .
  ویندوز همه کلاینت ها هم 7 می باشد.
  کلاینت ها بعد از حدود 10 تا 15 دقیقه که کار نمی کنند پیغام خطای The Object Invoce می گیرند.
  با پشتیبانی نوسا هماهنگی های لازمه انجام شده و تنظیمات لازمه انجام گرفته است ولی هم چنان مشکل باقی است.

  لطفا راهنمایی بفرمایید

  سپاسگزارم
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  21 اردیبهشت 1398 10:30 ق.ظ
  سلام

  همانطور که مشاهده می‌فرمایید، "تمام" این پست طولانی که مربوط به 9 و 8 سال پیش است به همین خطا مربوط است و مراحل بررسی هم گفته شده است. دلایل عدیده‌ای وجود دارند که عموما مربوط به شبکه هستند و در اختیار ما نیستند. اگر پس از مدتی ارتباط قطع می‌شود به احتمال زیاد یکی از مواردی که در صفحه‌ی microsoft که لینک آن در بالا داده شده است عامل خطا است.
  kasra
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  22 اردیبهشت 1398 07:46 ق.ظ

  سلام آقای مومنی عزیز

   

  من کیالها هستم. 

  کاملا صحیح می فرمایید. من تمام مطالب رو مطالعه کردم و تمام کارهایی رو که بلد بودم و یادم بود رو انجام دادم و مزاحم دوستان پشتیبانی هم شدم ولی موضوع حل نشد . دوستان پشتبانی پیشنهاد دادن به صورت یک پست اینجا مطرح کنم .

   

  از راهنمایی شما ممنونم.

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  22 اردیبهشت 1398 09:38 ق.ظ
  سلام و ارادت فراوان جناب کیالهای عزیز

  آقا خدا بد نده. حالا البته شما اونور مرز با این مشکل برخورد کرده‌اید - می‌دانم که در میزان تلاشی که برای رفع مشکل می‌کنید تفاوتی نمی‌کند. حتما هم می‌دانید که در پاسخ ما فرقی نمی‌کند که کاربر سیستم ما (که با وی آشنایی شخصی نداریم) با این مشکل برخورد کرده باشد یا رفیق عزیز قدیمی نازنینمان. واقعیت این است که دلیل این مشکل را نمی‌دانیم - یعنی می‌دانیم (مشکل شبکه است) اما روش رفع آنرا نمی‌دانیم. هر چه در این پست آورده‌ایم هم حاصل جستجو برای این خطا در گوگل بوده است. جدیدا یک سایت که یک نرم‌افزار اسکن تبلیغ می‌کند هم یک مطلبی را قرار داده است:

  https://www.fixwindowserrors.biz/blog/fix-error-code-80010108-windows

  البته همه جور دلیلی برای این اشکال ارائه شده است: از خرابی سخت‌افزاری سرور تا اشکال درایورها و حتی ویروس. یک روش‌هایی هم ارائه کرده است. واقعیت این است که این خطای به خصوص در سرورهای ویندوز به همین اندازه غیردقیق گزارش می‌شود و دلیل اصلی آن مشخص نیست. حالا کارهایی که این سایت گفته را هم انجام دهید شاید رفع مشکل شود - اما استفاده از نرم‌افزاری که در انتها تبلیغ کرده‌اند را توصیه نمی‌کنیم.

  در ضمن محافظ سخت‌افزاری سیستم هم بد نیست که یک کنترلی بشود.

  ارادت فراوان
  kasra
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  22 اردیبهشت 1398 01:29 ب.ظ

  سلام آقای مومنی عزیز

   

  همان گونه که فرمودید من همه کارهایی رو که می تونستم انجام دادم دستم از همه جا دیگه کوتاه بود برای همین مزاحم شما شدم. 

   

  شما همیشه نسبت به من محبت داشتید.

   

  باز هم از وقتی که گذاشتید سپاسگزارم

   

  انشا الله همیشه سلامت و پایدار باشید.

   

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.