چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 06 بهمن 1398 01:42 ب.ظ توسط مومنی
مراجع بها در قوانین مکمل بها
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
p.asadzadeh
کاربر
کاربر

--
05 بهمن 1398 03:20 ب.ظ

  با سلام

  احتراما، با توجه به اینکه در قوانین مکمل بها فقط در قانون اضافه و کسر میتوان از مراجع بهای تحت تاثیر استفاده کرد آیا این امکان وجود دارد که در پورسانت یا بدهکار یا بستانکار هم اضافه شود؟

  به عنوان مثال پورسانت بازاریاب یا قانون بدهکار در محاسبه پورسانت نماینده تاثیر داشته باشد.

  باتشکر

  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  05 بهمن 1398 03:54 ب.ظ
  سلام

  قوانین بدهکار و بستانکار، طبق تعریف گونه‌ای از قوانین کسر یا اضافه هستند که هیچ تاثیری در برگه فروش ندارند و صرفا در مبلغ طرف حساب تاثیر می‌گذارند و به همین دلیل نمی‌توانند در مراجع بها اعمال شوند. در واقع این قوانین بیشتر مربوط به حسابداری هستند تا فروش.

  مراجع بهای مورد استفاده در محاسبه کسور و اضافات "درصدی" در ادامه‌ی سطرهای اصلی برگه فروش اعمال می‌شوند - برخلاف پورسانت‌ها که ماهیت مستقل و طرف حساب‌های اختصاصی خود را دارند. تکلیف مراجع بها باید مستقل از پورسانت‌ها معلوم باشد. از طرف دیگر پورسانت‌ها مستقل از یکدیگر هستند و طبق تعریف ما در هم تاثیری ندارند. ضمن اینکه ممکن است متعدد و متنوع باشند و ماهیت بدهکار و بستانکار آنها (افزاینده یا کاهنده بودن آنها) کاملا مستقل از بهای برگه است - پس قابل جمع شدن با مبالغ مرجع (که از بهای برگه و کسور و اضافات می‌آیند) نیستند.

  ارادت
  p.asadzadeh
  کاربر
  کاربر

  --
  06 بهمن 1398 10:59 ق.ظ

  ضمن تشکر موضوعی که در شرکت با آن مواجه هستم این است که دریافت کننده پورسانت درصد مشخصی از مبلغ فاکتور با توجه به نحوه پرداخت و گروه محاسباتی دریافت میکند مشکل زمانی پیش می آید که شرکت در تخفیف سطر به مشتری تخفیفی میدهد که نمی خواهد در درصد پورسانت تاثیری داشته باشد. اگر امکان مرجع بها قرارگرفتن بستانکار یا پورسانت وجود داشت این مشکل رفع میشد. اگر راهکاری برای این موضوع دارید لطفا راهنمایی بفرمایید.

  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  06 بهمن 1398 01:42 ب.ظ
  سلام

  تخفیف سطر بخشی از بهای سطر است و مراجع پس از تخفیف محاسبه می‌شوند. متاسفانه فعلا راهی به نظرم نمی‌رسد. تغییر وضعیت مراجع (که در مطالب قبلی عنوان شد و آن هم متاسفانه میسر نیست) کمکی به این مشکل نمی‌کند. از سایر همکاران هم می‌خواهم اگر نکته‌ای به نظرشان می‌رسد در بحث شرکت نمایند.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.