چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 03 اردیبهشت 1390 04:39 ب.ظ توسط saadat
نمونه گردش تفکیک شده
�5 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
saadat
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
03 اردیبهشت 1390 12:47 ب.ظ
  با سلام.
  لطفا کاربردهای گزارش گردش تفکیک شده در منوی گردش موجودی کالاها را توضیح دهید.با تشکر  آموزش حسابداری با نگرش سیستمی Accplus.blog.ir
  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  03 اردیبهشت 1390 01:09 ب.ظ
  با سلام خدمت دوستان

  گزارشات تفکیک شده در حقیقت برای شرکتهائی کاربرد دارد که می خواهند گردشهای مربوط به انبار را در ستونهای جداگانه ای ببینند مثلا می خواهند در طی دوره ( محدوده ای که انتخاب کرده اند ) ، ورود کالاها را در یک ستون ، برگشت ورود دوره جاری را در یک ستون ، خروج کالاها را در یک ستون و مابقی گردشها را در یک ستون به عنوان سایر تغییرات ببینند . برای این کار که البته بنا به سلیقه کاربران می توان حالتهای زیادی را در نظر گرفت در نرم افزار انبار در قسمت تنظیمات سیستم برای تمام کاربران ، می توان هم فرمهای نمایشی و هم فرمهای چاپی مربوط به این گزارشات را به گونه ای که مورد دلخواه کاربران باشد تغییر داد و ستونهای جداگانه ای درست کرد .

  نکته ای که باید توجه داشت این است که فرمی را که شما به آن اشاره کردید یک نمونه ( پیش فرض ) است که به سلیقه برنامه نویس این گونه ساخته شده است و فقط برای مطلع کردن کاربران از این امکان می باشد  .

  در طراحی این گونه فرمها می توان توسط در نظر گرفتن موارد زیر و یا ترکیب آنها با یکدیگر انواع و اقسام گزارشات را بصورت نمایشی و یا چاپی ساخت :

  1 - نوع ( محدوده )
  2 - انواع کلاس های برگه ها
  3 - انواع برگه انبار
  4 - محدوده تاریخ
  5 - بخش ها
  6 - وضعیت اسناد
  7 - محدوده کد کالا یا الگوی کد کالا
  8 - محدوده کد مرکز یا الگوی کد مرکز
  9 - انواع رخداد
  10- وضعیت دارا بودن بچ و محدوده کد بچ
  11 - انبارها
  12 - محدوده کد و الگوی کد حساب و تفصیلی ها
  با تشکر
  saadat
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  03 اردیبهشت 1390 01:33 ب.ظ
  با تشکر از راهنمایی شما همکار محترم. ممنون میشم چند نمونه گزارش کاربردی به عنوان مثال ارائه دهید.
  متشکرم
  آموزش حسابداری با نگرش سیستمی Accplus.blog.ir
  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  03 اردیبهشت 1390 02:13 ب.ظ
  همانگونه که عرض کردم کاملا سلیقه ای است و بنا به نظر کاربران این گزارش ها را می سازیم و ما باید روش و راه حل و امکانات نرم افزار خود را بدانیم تا هر نوع گزارش منطقی که خواسته شد آنرا پیاده سازی کنیم .

  به عنوان مثال هم می توان شرکتی را در نظر گرفت که می خواهد ورودیهای به انبار خود را به تفکیک اینکه توسط برگه ورود کالا ، برگه برگشت خروج ( دوره جاری ) ، برگه برگشت خروج ( دوره قبل ) و برگه نقل و انتقال وارد انبارش شده گزارش گیری کند .
  با تشکر
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  03 اردیبهشت 1390 03:02 ب.ظ
  دو موردی که بنده چندین بار با آن برخورد کرده ام:
  1- گزارش از موجودی کالاها به تفکیک انبار --- در همین گزارش مذکور کافی است هر ستون را به یک انبار خاص اختصاص دهیم.
  2- گزارش از خروجی خطوط تولید مختلف --- در هنگام اخذ گزارش از محدوده محصولات، در قسمت انواع برگه، فقط برگه ورود (دریافت از تولید) را انتخاب می کنیم و هر ستون را به یک خط تولید (مرکز مصرف خاص) اختصاص می دهیم.

  البته همان گونه که جناب اعتمادی هم فرمودند، کافی است امکانات این گزارش را بدانیم و بر حسب نیاز اقدام به طراحی فرم مورد نیاز نماییم.
  saadat
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  03 اردیبهشت 1390 04:39 ب.ظ
  با تشکر ، همانطور که دوستان  فرمودند میتوان موارد را بر حسب نیاز خود تفکیک و گزارشات منفک خود را به تعداد نامحدود و به راحتی ایجاد کنیم.
  بعضی از موارد پر کاربرد برای فیلتر نمودن به شرح زیر است.

  آموزش حسابداری با نگرش سیستمی Accplus.blog.ir
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.