چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 14 اسفند 1389 10:34 ق.ظ توسط dadras
رسید چک
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
کاظمی
کاربر
کاربر

--
14 اسفند 1389 09:30 ق.ظ

  معمولا در شرکت ها افرادی که چک را از مشتری می گیرند افراد امین شرکت میباشند و معمولا از سیستم چیزی نمی دانند
  در صورتی که بخواهند رسیدی جهت دریافت چک  از سیستم دریافت کنند حتما باید سند دریافت پرداخت آن به رسید بچسبد در غیر این صورت نمی توانند از رسید برنامه ما استفاده کنند 
  آیا امکان چسباندن شماره سند به رسید بعدا هست؟
  یا اصلا باید این گونه باشد(حالت فعلی)؟

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  14 اسفند 1389 10:01 ق.ظ
  سلام

  رسیدها در سیستم نوسا ملحقات سند هستند. داستان این است که اگر رسیدی قرار باشد بدون ارتباط با سند (عملیات مندرج در سیستم؛ مدرک دریافت و پرداخت؛ طرف حساب) تنظیم و صادر شود، اگرچه ممکن است ارزش عملیاتی بالایی داشته باشد (امضا شود و مهر شرکت هم داشته باشد) ولی چنین رسیدی برای سیستم مالی فاقد ارزش است - چرا که به هیچیک از اجزاء چنین سیستمی تعلق نخواهد داشت. در این شرایط مکانیزم چاپ رسید می‌تواند هر نرم‌افزاری (حتی Word) باشد. یا از آن منطقی‌تر این است که در این شرایط از روش دستی یعنی فرم‌های خالی که جاهایی برای پرکردن اطلاعات دریافت و طرف حساب و دریافت کننده دارند استفاده شود. این رسیدها را می‌توان بعد از تنظیم سند در سیستم وارد نمود یا حتی بدون درج مستقل در سیستم فقط با اشاره در شرح عمل دریافت آنها را بایگانی نمود.

  اما در مقابل اگر رسید پس از تنظیم سند انجام شود، عملا همان اطلاعات مندرج در سند "رسید" خواهد شد و طرف حساب، دریافت کننده و اطلاعات پرداخت در اختیار خواهند بود و اینجا است که اصولا وجود رسید در سیستم مالی توجیه پیدا می‌کند.

  ارادت
  dadras
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  14 اسفند 1389 10:34 ق.ظ
  به بیان دیگر
  شما فرض کنید اصلا چنین امکانی را داریم .
  حتما جایی باید شماره مدرک وارد سیستم شود . جایی باید تاریخ آن هم وارد شود ، جایی هم باید بانک و شعبه و مبلغ آن وارد شود .
  جایی باید مشخص کنیم که این چک پرداختنی است یا دریافتنی .
  قاعدتا جایی هم باید شرح مختصری را وارد کنیم تا داخل رسید قابل رویت باشد .
  خوب اگر همه اینها قبول و وارد میکنیم خب دیگر چندان کاری برای تنظیم سند باقی نمانده !
  روال هم داریم که کاربری اگر خیلی حسابداری و ماهیت حسابها را هم بلد نبود بتواند گلیم خودش را از آب بیرون بکشد .
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.