چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 23 آبان 1390 09:46 ق.ظ توسط Etemadi
نسخه 304
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
Etemadi
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
23 آبان 1390 09:46 ق.ظ
  سلام خدمت همکاران و دوستان گرامی

  نسخه 304 در تاریخ 1390/05/17 آماده شد و شامل تغییرات و امکانات زیر می باشد :   اصلی ترین تغییری که در این نسخه اعمال شده است، انتقال سیستم به دلفی XE بوده است. این انتقال به صورت اصولی باعث شده:

  1) به زبانهای فارسی و انگلیسی محدود نباشیم و کاربر بتواند به هر زبانی که برایش صفحه کلید دارد اقدام به درج داده ها نماید.

  2) برای استفاده از سیستم دیگر نیازی به تغییر Code Page در Windows نداشته باشیم (تغییر فرمت به Farsi یا Persian برای کار کفایت میکند).

  3) از تم های Windows در نمایش داده ها و فرمها استفاده شود.

  4) سرور SOAP با استاندارد جدید (نسخه 1.03) فعالیت کند.

  5) و از همه مهمتر اینکه محدودیت یک میلیون سطر برنامه که در دلفی قبلی با آن برخورد کرده بودیم دیگر وجود نداشته باشد و بتوانیم به توسعه سیستم ادامه دهیم.

  امکانات جدیدی که به سیستم اضافه شده است :

  •    در تمامی فهرستهای انتخابی فیلدهای سیستم (تعریف فرمها، تنظیم شرایط، ترتیب و جستجو) امکان جستجوی بلادرنگ در اسامی فیلدها به سیستم اضافه شده است.

  •    فیلدهای جدیدی به صورت وضعیت رخداد از دید سیستم انبار یا سیستم فروش در تمامی گزارشهای مالی (حسابداری) اضافه شدهاند. این فیلدها در تنظیم شرایط خاص برای استخراج گونه های خاصی از رخدادهای مالی انبار یا فروش کاربرد خواهند داشت.

  •    گزارشهای جدید برای دریافت سرجمع درخواستها در منوی تراز اضافه شدهاند. برای کالاها، مراکز و کالاهای یک مجموعه قابل دریافت هستند. ستونهای این گزارشها قابل تعریف و شرایط پذیر هستند و سایر ملاحظات آنها نیز بسیار شبیه است به معادلهای همان گزارشها از برگه های انبار. در مدل سرجمع برحسب مراکز، یک امکان اختصاصی برای بازنمایی سرجمع رخدادهای فاقد مرکز پیشبینی شده است. ریزعملیات هر سطر از این گزارشهای سرجمع، با استفاده از فهرست رخدادهای درخواست (با تنظیمات و شرایط مناسب) داده میشود.

  •    در تمامی درختهای سیستم (حساب، تفصیلی، کالا، مرکز و محل جغرافیایی) امکانی برای شماره گذاری مجدد آیتمهای هم گروه اضافه شده است. این امکان با Right Click برروی سرگروه در درخت سمت چپ قابل استفاده است.

  •    در فرم نهایی برگههای فروش، فیلدهای شماره و سری برگه های بالاسری (تحویل، درخواست و پیش فاکتور یا قرارداد) اضافه شدهاند.

  •    در تمام مواردی که به نحوی اطلاعات از دفتر تلفن و نشانی استخراج میشوند (مثل فرمهای نهایی برگه های فروش) فیلد شماره تلفن همراه هم استخراج شده و برای استفاده در تعریف فرمها در اختیار خواهد بود.

  •    در گزارشهای گردش و موجودی کالاها، فیلد "محل کالا در انبار" اضافه شد. این فیلد در حالتی که گزارش برای یک انبار خاص اخذ شده باشد دارای مقدار خواهد بود.

  •    در گزارشهای گردش و موجودی کالاها (مدلی که دارای بهای دلخواه کاربر است)، امکان پرکردن بهای دلخواه با استفاده از یکی از تعرفه های سیستم فروش تعبیه شده است. به نوعی موجودی انبار به بهای فروش در این گزارش قابل استخراج خواهد بود. استفاده از این امکان مستلزم حداقل اختیار گزارشگیری از فروش است. در سطرهای تعرفه، فقط روشهای محاسبه "بهای واحد" یا "بهای بسته" قابل استفاده میباشند. در تعرفه های پلکانی از کمترین مقدار موجودی استفاده خواهد شد (چرا که معلوم نیست این مقدار موجودی انبار در چه مقادیری به فروش خواهد رسید).

  •    امکانات ملاحظه تعرفه ها، قوانین تغییر تعرفه، قوانین مکمل کالاها و خدمات و قوانین مکمل بهای برگههای فروش برای کاربران گزارشگیری فروش در اختیار خواهند بود.

  •    در برگه های درخواست، در تنظیم خودکار رخدادهای درخواست خرید، گزینهای با عنوان "پردازش فقط با توجه به موجودیها و درخواستهای انبار" اضافه شد. در صورتی که در این فرآیند، انبار تعیین شده باشد، میتوان از این گزینه استفاده نمود. موجودی همان انبار و مقدار مانده درخواستهای ورود و خروج قبلی همان انبار با نقطه سفارش کالا مقایسه خواهد شد.

  •    در فهرست کاربران سیستم، چنانچه تکمه پرش را به همراه کلید Ctrl فشار دهید، سابقه ای از تغییراتی که در اطلاعات کاربر انجام شده بازنمایی میشود. هر تغییر در یک سطر نمایش داده میشود. کاربری که تغییر را انجام داده و تاریخ و زمان تغییر نیز نشان داده میشود. ایجاد کاربر جدید با حرف C و اصلاح کاربر با حرف M نشان داده خواهند شد. البته فقط تغییراتی که پس از نسخه 304 اعمال شده باشند در سیستم ثبت و بازنمایی خواهند شد. این امکان را ویژه مشتریانی که از تغییر "خود به خودی" امکانات کاربران خود شاکی بودند پیاده کردهایم و فقط به کار همکاران میآید.

  •    تغییر رفتار: در تمام موارد فراخوانی پیش فاکتورها یا قراردادها و نیز در زمان تعیین رخداد مرجع مربوط، پیش از این به صورت پیشفرض فقط از برگه های سال مالی جاری استفاده میشد. این در حالی بود که در تنظیمات سیستم (کاربر جاری) این امکان را داشتیم که گزارشهای مربوط را برای تمام سالهای مالی اخذ کنیم. با توجه به اینکه پیش فاکتورها و قراردادهای سالهای مالی گذشته کماکان "در جریان" فرض میشوند، ترتیبی دادیم که در فراخوانیها هم از تنظیمات انجام شده در سیستم استفاده شود و من بعد به سال مالی جاری توجه نشود.

  •    فرمچاپی portrait برای چاپ سند به فرمت PPM در مدلهای S و M تعریف نشده بود.

  •    ترتیبی دادیم که درخت رخداد از دید فروش برای کاربران انبار قابل استفاده باشد ولی برای کاربری که به سیستم فروش متصل نیست، فقط اطلاعات برگه های انبار و درخواست کالا در آن بازنمایی خواهد شد و اطلاعات پیش فاکتور یا قرارداد و نیز برگه های درخواست و انجام خدمات و برگه های فروش را بازنمایی نخواهد کرد.

  •    آیتم های جدیدی به امکانات قابل تخصیص به کاربران اضافه شد: در تنظیم سند یا برگه، تاریخ بتواند متفاوت از تاریخ روز باشد / تنظیم سند یا برگه در سالهای مالی گذشته / استفاده از حالت "تعیین به صورت دستی" در "مبداء تعیین بها" (به تفکیک برای پیش فاکتورها و قراردادها و همچنین برای برگه های فروش - در قسمت "تنظیم برگه").

  •    اجبار کاربران برای درج تفصیلی به این صورت پیاده شده است: برای اسناد حسابداری و دریافت و پرداخت "عملیاتی"، در سطرهای حاوی حسابهایی که آن حسابها با تفصیلی ها در ارتباط هستند، درج تفصیلی ها اجباری باشد. این اجبار به تفکیک برای اسناد حسابداری و دریافت و پرداخت قابل تنظیم باشد. این اجبار به تفکیک برای هر یک از تفصیلی های یک تا 5 قابل تعیین باشد. کنترل مربوط در زمان ذخیره سند عملیاتی انجام شود. برای هر کاربر میتوان در صورت تمایل، اختیاردرج نکردن تفصیلی اجباری (به تفکیک در اسناد حسابداری و دریافت و پرداخت) را در امکانات کاربر قائل شد.

  در تنظیمات سیستم (برای تمام کاربران)، یک شاخه جدید در درخت داریم به نام "تفصیلی اجباری". در زیر این شاخه دو گزینه "در اسناد حسابداری" و "در اسناد دریافت و پرداخت" داریم. در هر مورد دریچه ای برای ایجاد اجبار به تفکیک تفصیلی نمایش داده میشود. البته این امکان برای مدل S وجود ندارد (طبیعتا) و برای مدل M هم فقط گزینه "تفصیلی 1" در اختیار خواهد بود. هر یک از گزینه ها برای ایجاد اجبار درج یکی از تفصیلی های یک تا 5 قابل استفاده خواهد بود.

  در امکانات کاربران، در مسیر سند - سند حسابداری (یا دریافت و پرداخت) - تنظیم سند، اختیاری برای "درج نکردن تفصیلی اجباری" وجود دارد که میتوان آنرا برای کاربران مجاز نمود.

  در زمان ذخیره یک سند حسابداری یا دریافت و پرداخت "عملیاتی" کنترل مورد بحث انجام خواهد شد. در ذخیره سندی که تفصیلی اجباری در آن درج نشده باشد، کاربرای که اختیار پیش گفته را داشته باشد با اخطار و سایر کاربران با خطا مواجه خواهند شد.

  انجام این کنترل برای سندهایی که چند هزار سطر داشته باشند، منجر به مکث چند ثانیه ای در ابتدای عملیات کنترلی پیش از ذخیره خواهد شد. البته این مکث مربوط به همین عملیات کنترلی است و با خاموش کردن تفصیلی های اجباری (در تنظیمات سیستم) از بین میرود.
  با تشکر
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.