چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 12 دی 1390 07:22 ق.ظ توسط dadras
جستجوی هوشمند نرم افزار در قسمت شرح سند!!!
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
Zarkesh
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
11 دی 1390 03:14 ب.ظ
  با سلام

  در چندین مورد دیده شده که کاربران از نرم افزار حسابداری برای دریافت پرداخت و یا فروش استفاده می کنند! بدین معنی که مثلا فاکتورهای فروش یا چکهای دریافت پرداخت را در حسابداری ثبت می کنند و در قسمت شرح سند توضیحات را وارد می کنند که مثلا فاکتور شماره 200 یا چک پرداختنی به شمارهء....

  حال سوالی که معمولا پرسیده می شود این است که آیا برنامه امکانی دارد که اگر مثلا برای بار دوم در شرح سند وارد می کنیم فاکتور شماره 200 هشدار دهد که تکراری است؟!!!

  و اما پاسخ این سوال: نخــــــــــــــیر! برنامه نمی تواند به صورت هوشمند پیدا کند که کدام شرح تکراری است و پیشنهاد می شود از نرم افزار های دریافت پرداخت و یا فروش استفاده شود به جای اینکه در حسابداری از فیلد شرح استفاده شود!

  لطفا اگر نظر یا پیشنهادی برای این کاربران وجود دارد که کمک می کند تا راحتتر با نوسا کار کنند بفرمایید
  Etemadi
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  11 دی 1390 03:40 ب.ظ
  سلام

  برای انجام هر کاری باید از ابزار مناسب آن استفاده کرد و طبیعتا این کاری که دوست ما انجام داده اند و درخواستی که بعد از انجام این کار دارند اشتباه و نشدنی است و بهترین کار این است که برای انجام این چنین کارهائی از نرم افزارهای مربوط به خودشان استفاده کنند .


  با تشکر
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  11 دی 1390 04:56 ب.ظ
  سلام

  با اینکه پاسخ صحیح همان "نخیر!" است که فرمودید - اما امکان مشاهده شماره عطف‌های تکراری (در فهرست اسناد) شاید به این کاربران کمک کند. یعنی شماره‌های مزبور را در عطف سند هم وارد نمایند.

  ارادت
  dadras
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  12 دی 1390 07:22 ق.ظ
  اصولا کاربرانی که در شرایط ذکر شده خانم زرکش صدق می کنند ، کاربرانی هستند که حجم فروش و یا خزانه آنها به گونه ای است که همان سیستم حسابداری جواب کار آنها را میدهند و یا به هر ترتیب سیستمهای فروش و خزانه و انبار را در اختیار ندارند و به ناچار از سیستم حسابداری استفاده می کنند .
  در کل هر مورد تکراری در سیستم قرار نیست مفهوم ایراد داشته باشد !! شرح سند تکراری امری طبیعی است ( سند پرداخت حقوق ، سند اجاره بها ، سند تنخواه و... ) اصولا شرح سند برای توضیح در خصوص رخداد مالی ثبت شده است و امکان جستجوی بلادرنگ آن برای تسهیل ورود اطلاعات . این مطلب که در یک فیلد توضیحی مثل شرح سند اگر عبارت 200 تکرار شد سیستم هشدار بدهد قدری غیر منطقی است ، از کجا معلوم این 200 همان 200 قبلی باشد ؟ شاید یکی شماره فاکتور بوده و دیگری شماره چک .یا اصلا شما روند دریافت یک چک و انتقال آن به صندوق و سپس از صندوق به اسناد در جریان وصول و سپس از اسناد در جریان وصول به موجودی بانک را در نظر بگیرید در این پروسه عادی شاید شماره چک 6 بار تکرار شود چرا باید سیستم برای آنها هشدار بدهد ؟
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.