چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 20 بهمن 1399 11:36 ق.ظ توسط debrahimi
پیش فاکتور ارزی مدت دار
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
debrahimi
کاربر
کاربر

--
19 بهمن 1399 03:00 ب.ظ

  سلام

  در شرکت یکی از مشتریان ما از پیش فاکتور ارزی استفاده می‌شود. چند نکته بسیار مهم در این پیش فاکتورها وجود دارد:

  ۱- تمام مذاکرات با مشتری بر مبنای نرخ ارز است نه نرخ معادل ریالی

  ۲- زمان مذاکرات و در ادامه زمان انجام سفارش طولانی است در نتیجه نرخ ارز در این بازه تغییر می‌کند

  ۳- تعداد سطرها در هر پیش فاکتور بسیار زیاد است (بین ۲۰۰ الی ۵۰۰ سطر)

   

  جمع این موارد باعث می‌شود در زمان صدور فاکتور نتوان پیش فاکتور را فراخوان نمود زیرا نرخ ارز تغییر کرده است. اصلاح نرخ ارز به صورت سطر به سطر به دلیل حجیم بودن پیش فاکتور امکان پذیر نیست و ظاهرا امکان اصلاح یکباره نرخ مرجع ارز در سطرهای پیش فاکتور هم وجود ندارد.

  اگر امکانی وجود داشته باشد که بهای ارزی پیش فاکتور در فاکتور فراخوان شود و بهای ریالی در لحظه صدور فاکتور محاسبه شود بسیار عالی خواهد بود. یا حتی اگر پیش فاکتور ارزی بدون بهای ریالی قابل ذخیره‌سازی باشد هم امکان خوبی است تا هر وقت خواستیم فاکتور صادر کنیم به نرخ روز ارز فاکتور محاسبه شود.

   

  با تشکر

  داود ابراهیمی

  مدیریت پایدار

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  20 بهمن 1399 10:36 ق.ظ
  سلام

  نکته‌ی بسیارمتینی را مورد اشاره قرار دارید. حتما روی آن کار خواهیم کرد و انشالله راه‌حلی برای آن یافت خواهد شد. چون بحث "هم‌بها" بودن با مرجع اهمیت زیادی دارد، احتمالا اصلاح یکباره‌ی سطرهای پیش‌فاکتور پیش از فراخوانی را لحاظ خواهیم کرد. عدم درج اطلاعات ریالی در پیش‌فاکتور هم با توجه به همان نکته که عرض کردم احتمالا میسر نیست. البته پیش از بررسی دقیق مسئله، فقط نکاتی که بلافاصله به نظر آمد را ذکر کردم و راه حل نهایی حتما باید پس از بررسی دقیق طرح خواهد شد.

  ارادت
  debrahimi
  کاربر
  کاربر

  --
  20 بهمن 1399 11:36 ق.ظ
  سلام

  از توجه جنابعالی متشکرم
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.