چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 31 اردیبهشت 1399 03:27 ب.ظ توسط momeni
اعشاری شدن بهای واحد(ریال) در پیش فاکتور و قرارداد
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
p.asadzadeh
کاربر
کاربر

--
31 اردیبهشت 1399 02:49 ب.ظ

  با سلام 

  احترامآ، در ثبت پیش فاکتور یا قرارداد زمانی که یک تعرفه را با قوانین کسر یا اضافه  به صورت درصد تغییر میدهیم بهای واحد اعشاری میشود. آیا راه حلی وجود دارد که بهای و واحد اعشار نباشد؟

  مثلا، تعرفه 12.007ریال زمانی که 2% اضافه شود بها به 12.247/14ریال تغییر میکند که میخواهیم رند شود و عدد12.247در محاسبات لحاظ گردد.

  با تشکر

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  31 اردیبهشت 1399 03:27 ب.ظ
  سلام

  قوانین تغییر تعرفه که از انواع تخفیف مستقیم، عوارض یا مالیات نباشند مستقیما بها را تغییر می‌دهند. این تغییر، طبق تعریف برروی بهای کل سطر انجام می‌شود و به همین دلیل به بهای واحد توجه نمی‌کند. وضعیت سطر از بهای واحد به بهای کل تبدیل می‌شود و طبیعتا در این شرایط برای توجیه بهای سطر "باید" بهای واحد اعشار داشته باشد. در مثال شما اگر فقط یک واحد کالا داشته باشید بهای واحد روند خواهد بود. وضعیتی که شما فرمودید زمانی رخ می‌دهد که مثلا 100 واحد یا بیشتر کالا داشته باشید. بهای اولیه سطر 1.200.700 بوده است با اضافه شده 2 درصد به 1.224.714 تبدیل می‌شود که صحیح هم هست. طبیعتا بهای واحد باید اعشار داشته باشد تا این بهای کل قابل توجیه باشد. این رفتار، از قضا، برای عمده‌ی کاربران ما مهم و حتی "درخواست‌شده" است. تغییر آن میسر نیست.

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.