چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 30 مرداد 1397 05:06 ب.ظ توسط sajjadi
روش های ثبت اسکرین شات در ویندوز های مختلف
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
روزبه
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
29 مرداد 1397 02:50 ب.ظ

   

  با سلام، 

   

  به درخواست کاربران و جهت سهولت در کاربرد عکس‌ها در این انجمن متن آموزشی زیر آماده گردیده. برخی روش‌های ثبت اسکرین شات:

   

  1. استفاده از کلیدهای Windows + Shift + S بصورت همزمان (ناحیه انتخابی، تنها در ویندوز 10):

  در این ویندوز با استفاده از این 3 دکمه موس شما قابلیت انتخاب ناحیه موردنظر خود را برای کپی کردن خواهید داشت. کافی است پس از انجام این کار نتیجه را اینجا پیست کنید (دکمه راست موس و انتخاب paste یا کلید Ctrl + V)، در صورت نیاز به تغییر یا ذخیره اسکرین شات می‌توانید از ابزار Paint ویندوز استفاده کرده، بخش مورد نظر را تغییر داده و سپس آن را اینجا پیست کنید. 

  Image result for windows shift s  2. استفاده از ابزار Snipping Tool  موجود در ویندوز (ناحیه انتخابی، ویندوزهای 7، 8، 8.1، و 10):

  در این ویندوز ها با استفاده از این ابزار پس از انتخاب گزینه new ناحیه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس پنجره با اسکرین شات ناحیه انتخاب شده باز می گردد و شما می توانید تغییرات مورد نظر را انجام داده و آن را کپی یا ذخیره کنید. پس از این کار میتوانید اینجا از عکس مورد نیاز استفاده کنید. 

  3. استفاده از Alt + Print Screen به‌صورت همزمان (پنجره فعال، از ویندوز XP به بالا):

  با استفاده از این 2 دکمه اسکرین شات پنجره فعال شما کپی خواهد شد و شما می توانید آن را اینجا پیست کنید. در صورت نیاز به تغییر یا ذخیره اسکرین شات می‌توانید از ابزار Paint ویندوز استفاده کرده، بخش مورد نظر را تغییر داده و سپس آن را اینجا پیست کنید. 


  Image result for alt + print screen

   

   

   

  4. استفاده از Ctrl + Print Screen به‌صورت همزمان (کل مانیتور، از ویندوز XP به بالا):

  با استفاده از این 2 دکمه اسکرین شات کل مانیتور شما کپی خواهد شد و شما می توانید آن را اینجا پیست کنید. در صورت نیاز به تغییر یا ذخیره اسکرین شات می‌توانید از ابزار Paint ویندوز استفاده کرده، بخش مورد نظر را تغییر داده و سپس آن را اینجا پیست کنید. Print Screen خالی نیز در برخی ویندوز ها این کار را انجام می‌دهد ولی در ویندوزهای قدیمی اسکرین شات را بجای کپی کردن در دسکتاپ شما ذخیره خواهد کرد.


  روش‌های بالا تنها به چند نوع رایج اسکرین شات گرفتن بدون ابزار اضافه در ویندوز پرداخته که برای استفاده در این انجمن جوابگوی نیاز کاربران خواهد بود. 


  j-esfahani
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  30 مرداد 1397 10:31 ق.ظ

  ممنون از شما

  به 4صورت یادگرفتیم چطور اسکرین شات کنیم.

  نحوه Attach کردن فایل ذخیر شده (اسکرین شات شده) در این سامانه هم لطف بفرمایید. 

  آیا امکان تغییر دادن عکس پس از (اسکرین شات) وجود دارد ؟

  اندازه عکس را بخواهیم کوچک تر کنیم ، به چه شکل است ؟

  sajjadi
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  30 مرداد 1397 05:06 ب.ظ

  با سلام و احترام

  همانطور که در آموزش بالا اشاره شد، 1- الصاق تصاویر به متن، می تواند به کمک Copy و Paste انجام شود. 2- به منظور ویرایش تصاویر تهیه شده، می توان از Paint استفاده نمود.

  روش توصیه شده دیگر برای الصاق تصویر به متن را نیز می توانید در لینک زیر مطالعه نمایید

   

  قوانین ارسال عکس در پست ها

   

  با سپاس

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.