چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 26 تیر 1396 06:40 ب.ظ توسط momeni
محاسبه استهلاک ساختمان وماشین آلاتی که الحاقیه خورده اند
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
salehi25610
کاربر جدید
کاربر جدید

--
26 تیر 1396 06:14 ب.ظ

  با سلام واحترام

  درخصوص محاسبه استهلاک ماشین آلات وساختمانها که بطور مثال در سال 86 خریداری شده اند ولی در سالهای بعد الحاقیه خورده اند ورقم آنها افزایش یافته است تاریخ  عمر سپری شده ازهمان سال 86 محاسبه میگردد یا خیر ؟ اگر برای هر ردیف الحاقیه بایستی جداگانه محاسبه شود راهنمایی فرمایید. باسپاس

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  26 تیر 1396 06:40 ب.ظ
  سلام

  مطابق استاندارد و قانون، الحاقات مطابق با عمر باقیمانده دارایی مستهلک می‌شوند. اگر الحاق (یا تعمیر اساسی) منجر به افزایش عمر باقیمانده دارایی شود باید همزمان با الحاق عمر اضافه شده را نیز اعلام نمایید.

  مثلا اگر یک دارایی در سال 86 خریداری شده باشد و عمر مفید آن 15 سال اعلام شده باشد، در سال 96 به اندازه 5 سال از عمر آن باقیمانده است. اگر ارزش دفتری دارایی در ابتدای 96 مثلا 500 هزار باشد در هر سال 100 هزار مستهلک می‌شود. اگر در ابتدای سال 96 الحاقی مثلا به مبلغ 200 هزار به دارایی انجام شود، ارزش دفتری دارایی 700 هزارش خواهد شد و اگر عمر باقیمانده در حین الحاق افزایش داده نشود، عمر باقیمانده آن کماکان 5 سال خواهد بود و به این ترتیب در هر سال 140 هزار مستهلک خواهد شد.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.