چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 20 اردیبهشت 1395 02:05 ب.ظ توسط momeni
تغییر پورت اسکیوال سرور
�4 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
raha
کاربر
کاربر

--
19 اردیبهشت 1395 02:36 ب.ظ
  با سلام و احترام همانگونه که می دانیم پورت پیش فرض اس کیو ال 1433 و 1434 می باشد . آیا با تغییر این پورت مثلا به 8151 نوسا کار می کند یا خیر .
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  19 اردیبهشت 1395 04:45 ب.ظ
  سلام

  فقط سرور نوسا و برنامه Admin به SQL Server اتصال دارند (یعنی Clientها و سرور SOAP و سایر موجودات اصلا به SQL Server متصل نمی‌شوند). در این معماری نیازی به پروتکل TCP نداریم و در واقع از آن استفاده نمی‌شود و به همین دلیل شماره پورت هم برای نوسا بدون استفاده است. نتیجه می‌گیریم که تغییر پورت نباید مشکلی ایجاد نماید.

  با این همه دیده شده که برخی از سرورها که پروتکل TCP در آنها غیرفعال است در مواردی رفتارهای عجیب از خود نشان می‌دهند - مثلا برخی از محاسبات را بسیار کند انجام می‌دهند. این حتما اشکالی مربوط به SQL Server است. در برخورد با این مشکلات، پروتکل TCP را (بدون اینکه برای ما کاربردی داشته باشد) فعال می‌کنیم. شاید این رفتارهای عجیب و مشکل‌دار (که مثلا در 2008 R2 دیده شده است) باعث شود که تغییر شماره پورت برای سیستم مشکلی ایجاد نماید. به هر حال از وجود چنین مشکلی بی‌خبر هستیم. طبق اصول تنظیمات پورت نباید هیچ تاثیری در کار ما داشته باشد.

  ارادت
  raha
  کاربر
  کاربر

  --
  19 اردیبهشت 1395 05:01 ب.ظ
  سلام

  از پاسخ شما سپاس گذار هستم . حتما این مورد را تست می کنم و نتیجه را خدمت شما اعلام می کنم

  ممنون
  raha
  کاربر
  کاربر

  --
  20 اردیبهشت 1395 01:39 ب.ظ
  سلام

  تست شد . با تغییر پورت از 1433 به 8151 ، نوسا کار می کنه ولی به شدت کند می شه .

  :-(

  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  20 اردیبهشت 1395 02:05 ب.ظ
  سلام

  ممنون از اطلاع‌رسانی شما

  همانطور که عرض کردم اشکالی مشابه این مورد را در زمان غیرفعال کردن TCP هم مشاهده کرده بودیم. وضعیت واقعا از اختیار ما خارج است (چون اصلا از TCP استفاده نمی‌کنیم). برای این اشکال SQL Server خیلی جستجو و کنکاش کردیم ولی به نتیجه‌ای نرسیدیم.

  با تاسف

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.