چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 05 مرداد 1396 12:19 ب.ظ توسط Geeges
نصب قفل و sql فقط بر روی Server
�6 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
Zarkesh
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
12 تیر 1390 08:47 ق.ظ
  با سلام

  می خواستم بدونم آیا الزامی وجود دارد که در نصب برنامه نوسا قفل و sql هر دو روی یک سیستم ( server ) نصب شوند به عبارنی این امکان وجود ندارد که sql روی یک سیستم و قفل روی سیستم دیگری باشد؟

  با تشکر
  Smm_Saye
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  12 تیر 1390 10:05 ق.ظ
  با سلام

  اين امر زماني محقق خواهد شد كه سيستمي كه اصطلاحا سرور است داراي قفل و سيستمي كه كلاينت است از طريق تنظيمات داخل شبكه اي بتواند به آن دسترسي داشته باشد .البته با اين روش سيستمي كه سرور است بايد SQL و قفل روي آن نصب شود.ولي فكر ميكنم هدف شما را با اين روش مي توان جامه عمل پوشاند.

  لازم به ذكر است معمولا سيستمها داراي يك كاربره ورود اطلاعات و 2كاربره گزارشگيري مي باشند.پس فقط يكنفر مي تواند ورود اطلاعات داشته باشد.

  باتشكر....
  Smm.saye@gmail.com
  Zarkesh
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  12 تیر 1390 10:20 ق.ظ
  متاسفانه منظور شما را به درستی متوجه نشدم.

  منظور من این است که برای مثال در شرکتی که چند کلاینت دارند برنامه sql بر روی سیستم سرور ( سرور شبکه) نصب باشد و برای مثال قفل به دستگاه مدیر مالی اتصال داشته باشد و برای کلاینتها هم IP سیستم مدیر مالی (برای فراخوانی قفل ) داده شود و هم IP سیستم سرور ( سرور شبکه)
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  12 تیر 1390 10:30 ق.ظ
  باز هم می رسیم به بحث معماری چند لایه سیستم.
  در نرم افزار، کاربران فقط با سرور نوسا در ارتباط خواهند بود. و سرور نوسا با دیتابیس ارتباط برقرار می کند. پس در هر حالت کاربران شبکه با یک آدرس در شبکه سر و کار دارند و آن آدرس سرور نوسا است (همان سروری که قفل روی آن نصب می شود).
  بحث بر سر نحوه اتصال سرور نوسا با بانک اطلاعاتی SQL خواهد بود. برای رفع نیاز شما، می بایست سرور نوسا به SQL Server موجود در سیستم دیگری متصل شود که گمان نمی کنم نشدنی باشد.
  البته این بخش نیازمند اظهار نظر بزرگان است.
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  12 تیر 1390 11:01 ق.ظ
  سلام

  همانطور که جناب مولایی فرمودند، Clientها فقط با یک سرور در ارتباط هستند که آن هم سرور نوسا است.

  البته در تئوری می‌توان چنین تصور نمود که سرور نوسا از طریق شبکه با SQL Server در ارتباط باشد و در این شرایط هم کاربران فقط سرور نوسا را شناسایی (آدرس‌دهی) نمایند. همانطور که خانم زرکش فرمودند، در این ساختار SQL Server روی یک رایانه اختصاصی مستقل از سرور نوسا نصب خواهد بود. نکاتی را ذکر می‌کنم

  - در این ساختار، حتما باید یک Domain Controller در شبکه موجود می‌بود. سرور نوسا دیگر نمی‌توانست از یک کاربر local برای اجرا استفاده نماید. استفاده از کاربر DC برای سرور نوسا مشکلات زیادی به همراه دارد که به تنظیمات DC مربوط می‌گردد.کلا خیلی پیچیده‌تر می‌بود.

  - برنامه Admin در حال حاضر تمامی فعالیت‌های مدیریتی سیستم را انجام می‌دهد - اعم از مدیریت SQL Server (ایجاد سیستم‌های اطلاعاتی، آزمایش صحت، حذف پراکندگی و تهیه پشتیبان و مانند آن) و مدیریت سرور نوسا (نصب گونه‌های مختلف، حذف، Restart و تنظیمات). در ساختار مورد اشاره حتما می‌بایست دو Admin مختلف می‌داشتیم و هر یک را روی یک رایانه نصب می‌کردیم. داستان باز هم پیچیده‌تر می‌شد.

  - ما معمولا به تنظیمات SQL Server در شبکه خیلی توجه نمی‌کنیم و اصلا دوست داریم که SQL Server به کاربران شبکه سرویس ندهد تا امنیت داده‌ها بیشتر باشد. در سختار مورد اشاره، آن تنظیمات نیز به جریان می‌افتادند و راه‌اندازی سیستم را دشوار می‌کردند.

  - برای بیش از 90 درصد کاربران، حجم داده‌ها چنان نیست که به SQL Server بسیار قدرتمندی نیاز باشد. همین که یک نسخه Desktop Engine در همان رایانه سرور نوسا نصب باشد کفایت می‌کند. تصوری که عموم کاربران، به خصوص مسئولان IT سازمان‌ها از یک سیستم مبتنی بر SQL Server دارند این است که یک رایانه بسیار قدرتمند در یک محیط محافظت شده (با دمای کنترل شده) وجود دارد که تمام پایگاه‌های داده سازمان در همان سرور قرار داشته باشند. این وضعیت برای سیستم‌های ما اصولا ضروری نیست - یک سرور مختصر در همان رایانه مدیر مالی کفایت می‌کند.

  - یکی بودن SQL Server در بین Applicationهای مختلف این خطر را دارد که تنظیمات سرور ممکن است برای کاربردهای مختلف با هم مطابقت نداشته باشند.

  - جدا بودن SQL Server از سرور نوسا این خطر را دارد که اگر در معماری شبکه بی‌دقتی شده باشد و احتمال ترافیک در مسیر بین دو سرور وجود داشته باشد، سرعت کار بسیار پایین خواهد آمد.

  با لحاظ نمودن تمام نکات فوق، در زمان طراحی اولیه سیستم، تصمیم گرفتیم که از امکان جدا بودن سرورهای مذکور صرف‌نظر کنیم - به این ترتیب یکی از ساختارهای قابل پیاده‌سازی در معماری چندلایه را از دست داده‌ایم اما مزایای بسیاری در ساده شدن مدیریت سیستم بدست آورده‌ایم

  یک پست مرتبط هم در انجمن کارشناسان درج خواهم کرد

  امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشند

  ارادت
  Zarkesh
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  12 تیر 1390 02:57 ب.ظ
  جناب آقای مومنی توضیحات جنابعالی بسیار کامل و مفید بود
  ممنون
  Geeges
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  05 مرداد 1396 12:19 ب.ظ
  درود
  میخواستم بدونم نحوه اتصال سرور نوسا به یکی SQL SERVER مجزا که روی یک سرور دیگر و از طریق بستر اینترنت ( ارتباط پایدار با IP PUBLIC STATIC ) قرار داد چگونه است؟
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.