چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 12 دی 1396 08:47 ق.ظ توسط مومنی
مشکل در ثبت قوانین طرف حساب انبار
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
11 دی 1396 11:55 ب.ظ
  با سلام مجدد خدمت جناب آقای مؤمنی

  در سیستم انبار به یک اشکال جزئی برخورد کردیم که باعث کندی کار حسابدار انبار می‌شود. وضعیت به شرح زیر است:
  - برای یک رخداد انبار بیش از یک قانون طرف حساب تعریف شده است و باید در هنگام ریالی‌سازی از بین چند قانون یکی را انتخاب کنیم.
  - چند کالا همزمان برای ریالی شدن انتخاب شده است و شرایط کالاها و انبارها اجازه استفاده از گزینه «تکرار گزینه برای کلیه سطرها» را به ما می‌دهد.
  - گزینه‌ای غیر از سطر اول را انتخاب می‌کنیم و تیک پایین را هم می‌زنیم.

  نتیجه: فقط اولین رخداد به طرف حساب انتخابی متصل می‌شود و بقیه رخدادها با طرف حساب قانون اول متصل می‌شوند!
  اگر هم تیک پایین را برداریم موضوع مشخص‌تر است: گزینه مد نظر را انتخاب کرده و تصویب می‌کنیم، رخداد دوم که انتخاب می‌شود مکان نما می‌پرد روی گزینه اول و کاربر باید دوباره دستی گزینه مد نظر را انتخاب کند و به همین ترتیب در تمام سطرها.

  مسأله کوچکی است ولی احتمال خطای حسابدار را بالا می‌برد.

  با تشکر مجدد
  داود ابراهیمی
  مدیریت پایدار
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  12 دی 1396 08:47 ق.ظ
  سلام

  تشخیص یکسان بودن قانونی که در سطر قبل انتخاب شده است با توجه به "حساب" انجام می‌شود. اگر حساب مشترکی در سطر اول وجود داشته باشد، همان، برای سطرهای بعدی هم لحاظ می‌شود. این رفتار طبق تعریف است و طبیعتا در برخی از موارد کارگشا است و در برخی از موارد هم، همانطور که شما مثال زدید، ممکن است با خواسته‌ی کاربر مطابقت نداشته باشد و کمک زیادی به کاربر نکند. این ویژگی صرفا برای مواردی استفاده شده است که طرف حساب بین "حساب‌ها" هزینه و یا کار جریان تفاوت داشته باشند - به تفصیلی و شرح توجه نشده است، چرا که فرض کرده‌ایم به صورت پارامتریک ایجاد می‌شوند و احتمال اینکه قوانین متنوع برای تغییر دادن تفصیلی‌ها بکار برود اندک است. پس با یک ویژگی ابزاری سیستم مواجه هستیم که استفاده از آن همیشه مفید نیست.

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.


  دات نت نیوک فارسی