چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 16 تیر 1392 08:26 ق.ظ توسط omid
راه اندازی سرویس SOAP با استفاده از Broker
�3 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
shakeri
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
17 آذر 1390 09:10 ق.ظ

  گاهی اوقات به دلایل امنیتی در سرور نوسا دسترسی به اینترنت نداریم ، دراین صورت نیاز است که سرور SOAP (سیستمی که به اینترنت متصل است) در یک سیستم جداگانه از سرور نوسا راه اندازی شود در این صورت عملیاتی که باید روی سرور SOAP انجام شود به شرح زیر است :
   
  1. نصب IIS
  2. وارد CD نصب برنامه شده و فولدر SOAPXPStdAlone را در یکی ازدرایوها کپی می کنیم
  3. وارد درایو مورد نظرشده و درفولدرفوق SOAPSrvConsole.exe را اجرا می کنیم ، محاوره زیر باز می شود

  4. درقسمت  :VDir Path محاوره فوق همان مسیر فولدر SOAPXPStdAlone را انتخاب کرده و روی تکمه Install کلیک می کنیم تا AccXPSOAPServer.dll ایجاد شود
  5. بااستفاده از آیکن SOAP Server Setting تنظیمات زیر را انجام می دهیم

  • در قسمت XP Server Name نام سیستم سرور نوسا ویا IP آن را وارد می نماییم
  • در قسمت authentication Methods گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و درنهایت روی تکمه Ok کلیک می کنیم  برای تست سیستم در شبکه داخلی ، کافی است دریکی کلاینت ها و یا درهمان سیستم سرور SOAP نام یا IP سرور SOAP را در قسمت نام رایانه سرور وارد کرده و تیک اتصال از طریق SOAP را زده و اخذ فهرست کنیم (چنانچه شماره پورتی درIIS برای SOAP در نظر گرفته شده است،پس از نام یا IP سرورSOAP باید شماره پورت را وارد کنیم مثلا8080 : 192.168.2.15) در صورتی که همه تنظیمات درست باشند ، پایگاههای سرور نوسا را مشاهده خواهیم کرد.

  saffarzadeh
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  17 آذر 1390 12:31 ب.ظ
  با تشکر از آقای شاکری بابت مطلب بسیار جالب و کاربردیشون

  معمولا لازم است سرور نوسا از طریق اینترنت دیده نشود و لذا انتقال اطلاعات با واسط(broker) از کلاینتهای متصل به اینترنت به سرور نوسا صورت گیرد. در این حالت یک کلاینت به اینترنت متصل و بواسطه نرم افزار پیش گفته ارتباط بین این کلاینت و سرور نوسا برقرار می شود.
  shakeri
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  19 آذر 1390 08:45 ق.ظ

  توضیحات کاملتری در این زمینه در انجمن امکانات پیاده سازی شده در هر نسخه از سیستم مالی یکپارچه نوسا XP   >  نسخه 202  > استفاده از SOAP براي اتصال به سرور ذکر شده ، برای مطالعه روی این لینک کلیک کنید.

  omid
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  16 تیر 1392 08:26 ق.ظ
  با عرض سلام و خسته نباشید
  ناگفته نماند که در راه اندازی Soap با استفاده از Broker این روش برای سیستم هایی با شبکه domain کار ساز است اما در شبکه های work group قسمتی دیگر را برای تکمیل این مبحث مطرح میکنم
  همانطور که میدانید در شبکه local وقتی از workgroup استفاده میشود user کلاینت ها باید روی سیستم سرور هم تعریف شود در مورد soap هم همینطور است البته تنها با این تفاوت
  که زمانی که از broker استفاده می کنیم بین اینترنت و سرور نوسا یک سیستم دیگر نیز وجود دارد و برای عملی شدن Broker روی آنها باید User های استفاده کننده هم بر روی سیستم Broker تعریف شوند و هم بر روی سرور تا بتوان از طریق Broker به سیستم متصل شویم.
  امیدوارم مفید واقع شود.
  خورشید باش که اگر هم بخواهی به کسی نتابی نتوانی
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.