چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 17 مهر 1397 09:03 ق.ظ توسط مومنی
تلفیق اسناد حسابداری
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
16 مهر 1397 09:33 ب.ظ
  سلام خدمت آقای مهندس مؤمنی

  اول خدمت شما و تیم برنامه‌نویسی نوسا خسته نباشید عرض می‌کنم به خاطر زحماتی که برای تولید و انتشار نسخه جدید کشیده‌اید. الحق که به روزرسانی عمده‌ای بود.

  یکی از امکانات جدید این نسخه، تلفیق اسناد حسابداری است. چندین مشتری شرکت مدیریت پایدار که کسب و کارهای کوچکی هستند و فقط از نرم‌افزار حسابداری استفاده می‌کنند منتظر چنین امکانی بودند، چون ایشان ممکن است چند سند فروش یا چند سند هزینه در هر روز داشته باشند، که با این امکان جدید می‌توانند روزانه اسناد هزینه یا فروش را تجمیع و بایگانی کنند.

  سؤالی که برای ما پیش آمد در این نکته است که هنگام تلفیق کوچکترین شماره سند حفظ می‌شود. در تلفیق روزانه مشکلی به وجود نمی‌آید، اما اگر اسناد چندین روز را انتخاب کنیم (مثلا اسناد فروش یک ماه)، به این ترتیب فروش کل ماه در روز اول ماه افشا می‌شود. آیا صحیح تر نیست آخرین سند حفظ شود؟ یا من نکته‌ای را در نظر نگرفتم؟

  متشکرم
  داود ابراهیمی
  مدیریت پایدار
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  17 مهر 1397 09:03 ق.ظ
  سلام

  ممنون از لطف شما

  این امکان بیشتر برای تلفیق اسناد یک روز طرح شده است. کاربرد آن در تاریخ‌های متفاوت به صورت استثنا دیده و پیاده شده است. پیش از این کاربران برای تلفیق اسناد باید اسناد مورد نظر را در یک سند (مقصد) فراخوانی می‌کردند و پس از آن سندهای مبداء را حذف می‌کردند. مشکل عمده‌ای در این کار پیش می‌آمد؛ با حذف هر سند، شماره سندهای بعدی اصلاح می‌شدند و به این ترتیب کاربر در تشخیص اینکه چه سندهایی را باید حذف کند با دشواری مواجه می‌شد. دقیقا همین وضعیت در تلفیق خودکار هم وجود می‌داشت (اگر سند آخر را به عنوان مقصد می‌گرفتیم) - مثلا شما تصور می‌کنید که سند 1346 مقصد است ولی پس از تلفیق 50 سند شماره‌ی سند مقصد 1297 می‌گردید یعنی به اندازه‌ی تعداد سندهای تلفیق شده منهای یک کاهش می‌یافت - حتما مشکل زیادی برای کاربران (و همکاران ما) ایجاد می‌شد.

  اگر سندهای تلفیق شده مربوط به یک تاریخ و متوالی باشند هیچ تفاوتی بین سند اول و آخر (پس از پایان تلفیق) وجود نخواهد داشت
  اگر سندها مربوط به یک تاریخ باشند ولی متوالی نباشند سند اول به عنوان مقصد مناسب است - این دو وضعیت بازنمایی کننده‌ی تصور ما از کاربرد اصلی این ویژگی هستند
  اگر سندها مربوط به تاریخ‌های متفاوتی باشند نمی‌توان حکم قطعی داد - در موارد ایجاد بستانکاری برای واحد گزارشگر حتما همانطور که شما فرمودید بهتری است که سند آخر به عنوان مقصد لحاظ شود ولی در سایر موارد بسیار احتمال دارد که از قضا سند نخست کماکان مناسب‌تر باشد. پس با یک وضعیت غیرقطعی (برای تصمیم‌گیری) مواجه‌ایم - اما: اولا با رفتار کنونی سیستم شماره سند مقصد حفظ می‌شود و مشکل کمتری خواهیم داشت و ثانیا
  در مواقعی که تاریخ سند مقصد برای کاربر مطلوب نیست به سادگی امکان اصلاح تاریخ و جابجایی سند مقصد (به دلخواه) فراهم است.

  ارادت
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.


  دات نت نیوک فارسی