چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 14 فروردین 1397 04:50 ب.ظ توسط مومنی
ایجاد امکانی بابت ثابت ماندن شماره بایگانی داخلی
�1 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
ستاری
کاربر جدید
کاربر جدید

--
14 فروردین 1397 12:49 ب.ظ
  با سلام، احتراماً پیرو مذاکرات تلفنی با همکاران آن شرکت مبنی بر چگونگی تغییرات شماره توالی، شماره مبنا و شماره سند که هر یک از موارد مذاکره شده مشکلی را از بابت بایگانی داخلی این شرکت و هر شرکت دیگری را به وجود می آورد، خواهشمند است نسبت به ایجاد آیکونی به نام عطف در هر یک از اسناد اقدام فرمایند که طی آن همانند شماره توالی یونیک بوده ولی هر سال از شماره 1 شروع گردد، لیکن در موقع ثبت سندی به تاریخ قبل، شماره های عطف ثبت شده در گذشته که بعد از آن تاریخ است تغییر نکنند و همان عدد باقی بمانند ( شماره سند اگر تغییر میکنند موردی ندارد ) و در نهایت اگر هم شماره عطفی از عطفهای قبل حذف می شوند، عطفهای بعدی نیز سر جای خود باقی بمانند، مگر اینکه عطف حذف شده، آخرین عطف در جریان باشد، مثلاً اگر هم اکنون آخرین عطف که شماره 150 است و کاربری آن را تنظیم می نماید آن را حذف نماید و بعد از آن هیچگونه عطف و سندی تنظیم نشده است، از همان شماره 150 شروع نماید، گفتنی است در تالارهای گفتگوی کاربران در خود نوسا و نقد سیستمهای مالی در مورد سیستم نوسا در سایر پایگاههای اطلاعاتی، خیلی از کاربران این مشکل را مطرح نموده که می توانید این موضوع که مشکل بسیاری از کاربران است را ملاحظه فرمایید، گفتنی است موضوع درخواست شده توسط اینجانب بر اساس کار با سیستمهای بسیار زیادی در گذشته مطرح شده و نیاز جدیدی نمی باشد، حتی در سیستمهای جدیدی که وارداتی بوده در حال گسترش است ( مانند سیستمهای ERP و SAP ) آنها نیز این گزینه را جهت عدم به هم ریختگی سیستمهای بایگانی داخلی را دارا هستند و هر ساله از شماره 1 شروع می شوند ( در سیستمهای داخلی نیز این گزینه وجود دارد ) لذا خواهشمند است این گزینه جهت بر طرف شدن مشکل بسیاری از کاربران ایجاد و ارایه فرمایند.  با تشکر : ستاری 1397/01/14
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  14 فروردین 1397 04:50 ب.ظ
  سلام

  آنچه شما فرمودید به صورت شماره‌ی توالی هم اکنون در سیستم وجود دارد. اینکه هر سال از یک آغاز شود با این نکته که اگر سندی حذف شود شماره‌ی بعدی‌ها تغییر نکند وضعیتی را پدید می‌آورد که شماره توالی دارد: مثلا فرض کنید تعدادی سند از ابتدای سال را حذف نمایید؛ در آنصورت شماره‌ی عطف (یا توالی) در هر سال از یک آغاز نخواهد شد (که اشکالی هم ندارد). فقط کافی است شماره‌ی منحصر به فرد باشد و در آینده هم تغییر نکند و به صورت خودکار به توالی درج سند توسط سیستم ایجاد شود. این، همان شماره‌ی توالی است.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.


  دات نت نیوک فارسی