چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 08 اردیبهشت 1397 09:12 ق.ظ توسط f.rabiezadeh
خطای Access Denied در اتصال Client نوسا به سرور Win 10 که به تازگی Update شده باشد
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
momeni
کاربر ارشد
کاربر ارشد

--
26 اسفند 1396 12:08 ب.ظ
  در اثر یکی از updateهای اخیر برای Windows-10 (و احتمالا سرور‌های 2012 به بالا) اتصال Client نوسا با برخی از سرورهای نوسا با خطای Access Denied مواجه می‌شود.

  این خطا ناشی از اشکالی است که در مکانیزم‌های کنترل امنیت داخلی Windows در اثر updateهای اخیر بوجود آمده است و البته ممکن است که در updateهای بعدی رفع شود - اما زمان رفع آن مشخص نیست. منشاء خطا و روش رفع آنرا در این پست شرح می‌دهم.

  از چند سال پیش، یک مکانیزم امنیتی جدید به DCOM و Com Plus اضافه شده است: حد (Limit) اختیارات کاربران در اتصال به نرم‌افزارهای سرور موجود در یک رایانه در Component Services تعیین می‌شود. برای اینکه کاربران بتوانند به عنوان Client به سرور مورد بحث متصل شوند لازم است تا در این حد معرفی شوند. معمولا، برای اینکه مجبور به درگیری با هر یک از کاربران نشویم، Everyone را به این حدها (Limits) اضافه می‌کردیم و به این ترتیب همه کاربران می‌توانستند از سرور نوسا که به عنوان یک سرور Com Plus در رایانه‌ی سرور نصب می‌شود استفاده نمایند. البته در صورت تمایل می‌توان برای امنیت بیشتر، به جای Everyone، تک تک کاربران را در اینجا معرفی کرد - یا همه‌ی کاربران را در یک گروه تعریف کرد و همان گروه را در اینجا معرفی نمود.

  یادآوری می‌کنم که برای اعمال تنظمات پیش‌گفته باید 1) Component Services را اجرا کنیم. 2) روی My Computer راست-کلیک کنیم و Properties را انتخاب کنیم. 3) در صفحه‌ی COM Security در هر دو بخش Access Permissions و نیز aunch and Activation Permissions تکمه‌ی Edit Limits را انتخاب کنیم. 4) Everyone را اضافه کنیم و همه‌ی اختیارات را بدهیم.

  اگرچه ضروری نیست، اما برای اینکه احتمال بروز مشکل در نسخه‌های مختلف Windows کمتر شود معمولا توصیه می‌کنیم که همین عملیات در Edit Defaults هم انجام شود (افزودن Everyone و دادن همه‌ی اختیارات).

  تا اینجا نکته‌ی خاصی وجود ندارد - اما اشکال جدید چرا و چگونه بروز پیدا کرده است؟

  همیشه، در فهرست‌های کاربرانی که به آنها اختیار داده می‌شود، ممکن است کاربران حذف شده یا غیرقابل دسترسی وجود داشته باشند. این کاربران معمولا نام درست و قابل خواندن ندارند و مثلا با ترکیب S و تعدادی عدد بازنمایی می‌شوند. همچنین icon آنها نیز با بقیه تفاوت می‌کند (گروه یا کاربر نیستند). این وضعیت به صورت دائمی در Windows وجود داشته است و مشکلی را هم ایجاد نمی‌کند.

  اما به نظر می‌رسد که در اثر update اخیر Windows، اشکالی در مکانیزم پردازش فهرست Limitهای پیش‌گفته ایجاد شده باشد به صورتی که اگر کاربر ناشناس در فهرست باشد خطا می‌گیرد و اصولا فهرست را پردازش نمی‌کند. توجه کنید که کاربر ناشناس همیشه ممکن است وجود داشته باشد و قبلا هم بوده است اما خطای Windows و متوقف شدن پردازش مورد اشاره جدید است.

  از آن بدتر اینکه یک کاربر یا گروه (نوع آن مشخص نیست) به نام ALL APPLICATION PACKAGES به صورت ثابت در این فهرست‌ها وجود دارند که از نوع آیتم‌های ناشناس هستند - یعنی شبیه کاربرانی که از سیستم حذف شده‌اند رفتار می‌کنند. Icon متفاوتی هم برای این سطر بازنمایی می‌شود.

  برای رفع اشکال کافی است این سطرهای ناشناس را از فهرست پاک کنید تا Windows در برخورد با آنها با خطا مواجه نشود. نمونه‌ای از کاربر یا گروه ناشناس را در شکل زیر مشاهده می‌کنید. در این شکل علاوه بر ALL APPLICATION PACKAGES، یک کاربران ناشناس (حذف شده) هم مشاهده می‌شود که با SID بازنمایی شده است.

  در مواردی که ما بررسی کردیم، با حذف سطرهایی که در شکل مشخص شده‌اند مشکل رفع شد.
  پيوست ها
  momeni
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  26 اسفند 1396 12:11 ب.ظ
  لطفا در هر 4 فهرست کاربرانی که در محاوره‌ی My Computer Properties با تکمه‌های Default و Limits احضار می‌شوند، وضعیت فوق را بررسی و احیانا اصلاح فرمایید.
  f.rabiezadeh
  کاربر
  کاربر

  --
  08 اردیبهشت 1397 09:12 ق.ظ

  با سلا م و ادب

  جهت اطلاع همکاران گرامی پیرامون تماس یکی از کاربران نرم افزار در مورد خطای

  Illegal operation attempted on a registry key that has been marked for deletion

  در ویندوز 10 برای کلاینت و سرور که با انجام تنظیمات پست بالا و بعد ریستارت مشکل حل شد .

  با تشکر

  پيوست ها
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.