چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 05 آبان 1392 08:21 ق.ظ توسط samaeenya
نحوه تهیه پشتیبان و بازیابی آن
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
dadras
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
29 فروردین 1390 01:24 ب.ظ
  برای تهیه پشتیبان از مجموعه نرم افزارهای مالی نوسا می توان به روش زیر عمل نمود :
  1- ابتدا لازم است نرم افزار admin را از پشت دستگاه سرور مالی باز نمود .
  2-اکنون فهرست پایگاه های موجود در سیستم را مشاهده می نماییم .حال لازم است که مکان نما را بر روی پایگاهی که می خواهیم از آن پشتیبان تهیه کنیم قرار دهیم .
  3- منوی عملیات را باز میکنیم و اولین گزینه یعنی تهیه پشتیبان را انتخاب می کنیم ، سپس پنجره جدید ظاهر می شود .
  4- در این پنجره لازم است تا نام فایل پشتیبان را تعیین نماییم ( بهتر است که از نام لاتین و از آدرس لاتین برای تهیه پشتیبان استفاده شود یعنی نام فولدر هایی که پشتیبان در ان ذخیره می شوند نیز لاتین باشد ) سپس روی تکمه save کلیک کی نماییم .
  5- در این پنجره کوچک نام پشتیبان قید می شود که البته اختیاری است و می توان وارد نکرد . و دو گزینه یکی برای کلمه عبور و یکی دستگاهی که پشتیبان در آن قابل بازیابی است را می توان مشخص نمود .
  6- سپس کلید تصویب را زده
  7- حال یک فایل با نامی که وارد کرده ایم در آدرس انتخابی ما ایجاد شده است که این فایل اطلاعات پشتیبانی را در بر دارد که در ابتدا روی آن قرار داشتیم .

  لازم به توضیح است که میتوان در admin با نگه داشتن کلید CTRL  و انتخاب چند پایگاه به صورت یک جا از چند پایگاه پشتیبان تهیه کرد .


  برای بازیابی پشتیبان باید به روش زیر عمل نمود :

  1- مجدد از پشت نرم افزار admin موجود در دستگاه server  مالی وارد می شویم .
  2-روی پایگاهی که میخواهیم پشتیبان را بازیابی کنیم قرار می گیریم  . توجه داشته باشید که اگر روی پایگاه دیگری قرار داشته باشید اطلاعات پشتیبان جایگزین اطلاعات موجود در پایگاه شده و به هیچ عنوان قابل بازگشت نخواهد بود . میتوان برای بازیابی پشتیبان پایگاه خالی جدیدی ایجاد نمود برای اینکار نیز از منوی عملیات و گزینه ایجاد سیستم اطلاعاتی جدید استفاده میکنیم و در نام پایگاه یک نام لاتین بدون فاصله و بدون استفاده از کاراکترهای علامت وارد می نماییم و پایگاه خالی را ایجاد می نماییم تا برای بازیابی پشتیبان از آن استفاده کنیم .

  3- حال روی پایگاه جدید قرار گرفته و از منوی عملیات گزینه بازیابی پشتیبان را انتخاب می نماییم و پشتیبان مورد نظر را انتخاب کرده و تکمه  open  را میزنیم و با مشاهده پیغامهای ظاهر شده عمل می نماییم تا اطلاعات پشتیبان بر روی پایگاه مورد نظر بازیابی شود .
  ali
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  04 آبان 1392 10:40 ب.ظ

  با سلام
  زماني كه بخواهيم از اطلاعات  برنامه هديه نوسا از روي يك كامپيوتر به روي كامپيوتر ديگر كپي نماييم چگونه عمل ميكنيم . قابل ذكر است سيستم هديه روي كامپيوتر جديد نصب شده ولي روش اتتقال اطلاعات را بلد نيستم لطفا مرا راهنمايي كنيد 
                                    
   
                                      
                                                                                                                                                                   با تشكر عليرضا نخستين4/8/1392

  samaeenya
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  05 آبان 1392 08:21 ق.ظ
  با سلام خدمت شما
  ایتدا از منوی سیستم -----> مدیریت هدیه نوسا را باز کرده.
  از منوی عملیات ------> تهیه پشتیبان را زده و از پایگاه اطلاعاتی بک آپ بر روی صفحه Desck top بگیرید
  حالا این بک آپ را بر روی فلش یا سی دی ریخته وبه سیستم جدید انتقال دهید و حالا دوباره مدیریت هدیه نوسا را باز کنید و یک پایگاه جدید بسازید و دوباره از منوی عملیات گزینه بازیابی پشتیبان را بزنید تا اطلاعات بر روی سیستم جدید بتوانید اطلاعات را ببینید.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.