چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 22 فروردین 1390 01:07 ب.ظ توسط molaei
راه های رفع خطای The RPC server is unavailable
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
molaei
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
22 فروردین 1390 01:07 ب.ظ

  چنانچه در نرم افزار کلاینت نوسا، پس وارد نمودن نام رایانه سرور و اخذ فهرست با خطای The RPC server is unavailable (شکل زیر)  مواجه شدید، برای رفع خطا موارد زیر را کنترل نمایید.

  در ابتدا مطمئن شوید که نام و یا آدرس IP مربوط به سرور را به درستی وارد نموده اید. سپس مطئن شوید که رایانه کلاینت و رایانه سرور نوسا به شبکه متصل هستند. قطعی کابل شبکه در رایانه سرور و کلاینت و یا خاموش بودن Switch مربوط به شبکه می تواند موجب بروز این خطا گردد.
  یکی از راه های ساده کنترل اتصال هر دو رایانه به شبکه، استفاده از دستور Ping است. به این منظور در منوی Start گزینه Run را انتخاب نمایید. سپس عبارت CMD را تایپ و تصویب نمایید. در پنجره باز شده دستور Ping و با یک فاصله، نام و یا آدرس سرور نوسا را وارد و Enter نمایید.معمولا اگر ارتباط شبکه بین کلاینت و سرور نوسا برقرار باشد، باید حاصل دستور فوق به شکل زیر باشد:  چنانچه حاصل دستور فوق به شکل زیر باشد، ارتباط فوق برقرار نیست و یا توسط یک دیواره آتش مسدود شده است:  گام بعدی، کنترل دیواره های آتش (Firewall) است. فعال بودن دیواره آتش ویندوز در رایانه سرور نوسا، می تواند موجب بروز این خطا شود. برای کنترل این مورد، کافی است از مسیر Control panel --- Windows Firewall پنجره مربوط به دیواره آتش را باز نمایید:  حال به قسمت Advanced رفته و تیک مربوط به کارت شبکه داخلی را بر می داریم و تصویب می کنیم. (و یا در پنجره اصلی گزینه OFF را انتخاب می کنیم.)  البته ممکن است دیواره آتش مربوط به نرم افزارهای دیگری باشد. مانند Eset smart security و یا موارد دیگر، که با توجه به تنوع نمی توان در مورد نحوه غیر فعال کردن دیواره آتش در آنها اظهار نظر کرد. آنچه مسلم است، در تمام نرم افزارهای مشابه، می توان دیواره آتش را بطور کامل غیر فعال کرد و یا به گونه ای تنظیم کرد که به نرم افزار نوسا، اجازه عبور بدهد.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.