چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 18 فروردین 1390 10:30 ق.ظ توسط molaei
راه های رفع خطای The server process could not be started because ...
�0 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
molaei
کاربر پیشرفته
کاربر پیشرفته

--
18 فروردین 1390 10:30 ق.ظ

  چنانچه در نرم افزار کلاينت، پس از وارد نام رايانه سرور و اخذ فهرست با خطاي زير مواجه شديم:
   The server process could not be started because the configured identity is incorrect. Check the username and password (شکل زير)  کافي است مراحل زير را جهت حل مشکل انجام دهیم.

   هر سرويسي براي فعاليت با يک نام کاربري و کلمه عبور، از سيستم عامل استفاده مي کند. سرور نوسا نيز، براي فعاليت نيازمند يک نام کاربری و کلمه عبور با دسترسی گروه Administrators است.
  سرور نوسا به دو گونه می تواند به سیستم عامل متصل شود:
  1- کاربر فعلی رایانه: در این حالت سرور نوسا کاربر خاص و ثابتی برای اتصال به سیستم عامل ندارد و هر کاربری که به رایانه متصل شود، سرور نوسا نیز با همان کاربر به رایانه متصل خواهد شد.
  2- کاربر خاص: در این روش یک کاربر خاص (حتما از گروه Administrators) برای سرور نوسا در نظر گرفته می شود و سرور نوسا همواره با همین نام و کلمه عبور به رایانه متصل خواهد شد. این دو روش اتصال در نرم افزار Admin نوسا و از منوی سیستم، گزینه تنظیمات سرور، بخش Account قابل تغییر است:  خطای پیش گفته زماني رخ می دهد که کاربری که براي فعاليت سرور نوسا در نظر گرفته شده است، مجوز لازم را دارا نيست و یا نام کاربری یا کلمه عبور آن تغيير کرده است و یا از رایانه سرور حذف شده است. در این شرایط برنامه Admin نوسا نیز قابل اجرا نخواهد بود. در نتیجه نمی توانیم از مسیر بالا مشکل مربوط به کاربر مورد استفاده سرور نوسا را حل کنیم.

  به همین منظور از مسير Control panel > Administrative tools گزينه Component Services را اجرا کرده و در قسمت سمت چپ پنجره اي که ظاهر ميشود مانند شکل زیر Com+ Application ها را نمايان ميکنيم
     در قسمت سمت راست پنجره، روي گزينه Nosa XP Accounting Server Application کليک راست کرده و گزينه Properties را انتخاب ميکنيم (مانند شکل زير)  در پنجره اي که ظاهر ميشود روي Identity قرار گرفته و در قسمت Account گزينه This user را انتخاب کرده و نام و کلمه عبور کاربر مربوط به سرور نوسا را به سيستم ميدهيم و تصویب می کنیم.  سپس روي گزينه Nosa XP Accounting Server Application کليک راست کرده و گزينه Shutdown را انتخاب می کنیم.

  همانگونه که اشاره شد کاربری که برای اتصال سرور نوسا به رایانه در نظر گرفته می شود، حتما می بایست عضو گروه Administrators باشد. بهتر است یک کاربر مخصوص سرور نوسا ایجاد نماییم. چنانچه رمز عبور کاربر مذکور را تغییر دهیم، می بایست از مسیر بالا کلمه عبور جدید را وارد نماییم؛ در غیر اینصورت مجددا با خطای The server process could not be started ... مواجه خواهیم شد.

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.