Go to previous topic
Go to next topic
آخرين ارسال 17 آبان 1399 05:34 ب.ظ توسط الهام
ارز دیجیتال
�2 پاسخ
مرتب:
مولف پيغام ها
الهام
کاربر جدید
کاربر جدید

--
17 آبان 1399 02:43 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید به جناب آقای مومنی عزیز

  برای ثبت مبلغ ارز دیجیتال (بیت کوین) سیستم تا دو رقم اعشار اجازه ثبت می دهد در صورتی که این ارز نیاز به اعشار بیشتری دارد تا بتوانیم به صورت دقیق مبلغ ریالی را در سیستم ثبت کنیم. آیا امکان دارد در نسخه جدید اعشار مبلغ ارز را بیشتر کنید؟

  سپاسگزارم از حسن توجه شما 

  روزبه
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  17 آبان 1399 03:09 ب.ظ

  با سلام، 

   

  ارز کشور‌ها با ساختار از پیش تعریف شده و استاندارد رند اعلام شده و از آنجا که بالغ بر 98% آن‌ها از 2 رقم اعشار طی استاندارد کشور مربوطه استفاده می‌کنند و از آنجا که تعداد ارقام قابل استفاده در هر فیلد محدود است و ما هر چه تعداد اعشار را بیشتر کنیم به ناچار ظرفیت خود عدد را باید کمتر ببینیم، سیستم نوسا هم با تابعیت از استانداردهای جهانی 2 عدد اعشار را پشتیبانی می‌کند. 

   

  ولیکن ارز‌های دیجیتال از استاندارد رند مشخص و خوبی برخوردار نبوده و تعداد اعشار آن‌ها قابل اتکا نیست. برای مثال در 2010 بیت کین اعشار نداشت و هر بیت کین 5 سنت ارزش داشت، امروز millibitcoin به ارزش ​1⁄1000 یک بیت کوین و satoshi به ارزش 1⁄100000000 یک بین کوین مقادیر قابل استفاده می‌باشند. در آینده اگر ارزش بیت کین  به ارزهای رایج بالا تر رود ممکن است مبالغ دیگری با نام‌های جدید هم به این ساختار اضافه شود. امکان ثبت این تعداد اعشار در نرم‌افزارهای مالی موجود نیست و برای همین است که بیت کین نیز برای مبالغ کمتر از 1 بیت کین از این گونه نام‌ها استفاده می‌کند. 

   

   

  پس بسته به حساسیت شما (از آنجا که استاندارد رندی وجود ندارد)، درست این است که شما بجای بیت کین از یکی از ارزهای millibitcoin، satoshi و ... استفاده کرده و برای مثال، بجای اعشار، ارزی به نام میلی بیت کین تعریف کرده و هر بیت کین را به عنوان 1000 میلی بیت کین در سیستم مالی نگهداری کنید. 

   

  با ارادت

  الهام
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  17 آبان 1399 05:34 ب.ظ

  سپاس از راهنماییتون. موفق باشید  ---