Go to previous topic
Go to next topic
آخرين ارسال 16 اسفند 1393 11:22 ق.ظ توسط Sadri
اتصال بین Client , server
�3 پاسخ
مرتب:
مولف پيغام ها
j-esfahani
کاربر با تجربه
کاربر با تجربه

--
14 اسفند 1393 10:20 ق.ظ
  با عرض سلام
  پس از ارتباط کابلی بین server , Client بعنوان بهترین انتخاب از نظر کندی و قطعی سیستم ارتباطی ، پیشنهاد نوسا برای اینکه این دو پایگاه  با کمترین مشکل ، با هم در تماس باشند چیست ؟
   نکته :
    - در حالت خاص که هزینه ارتباط مهم نباشد .
    - در حالتی که صرفه اقتصادی داشته باشد .

  ممنون از راهنمایی شما
  Sadri
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  14 اسفند 1393 12:29 ب.ظ
  سلام و عرض ادب ،
  جسارتا منظور از ارتباط کابلی و صرفه اقتصادی رو متوجه نمیشم . در واقع شما بهترین حالت رو انتخاب کردین برای ارتباط بین Server و Client .
  اگر براتون امکان داره در مورد درخواست توضیح بیشتری بفرمایید ، در خدمتیم .
  با تشکر
  j-esfahani
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  14 اسفند 1393 12:36 ب.ظ
  سلام
  ببخشبد انشای بنده همانطور که ملاحظه میکنید ممکنه خیلی عامیانه باشد .
  - ارتباط به وسیله کابل (بعنوان مطمئین روش)
  - ارتباط بی سیم (2 حالت که 1. هزنبه بالایی ممکن است داشته باشد ولی مطمئن و یا 2. حالتی که صرفه اقتصادی دارد ولی متعارف و قابل قبول)
  ارتباط بین دفتر مرکزی و انبارها و شعبه ها و ...
  Sadri
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  16 اسفند 1393 11:22 ق.ظ
  عرض سلام و ادب مجدد ،
  آنچه عرض میکنم تنها از منظر تکنیکی و فنی این موضوع میباشد (برای کسب اطلاعات در امور مالی و ریالی این تکنولوژی ها نیز میتوانید با شرکت های دولتی و خصوصی فعال در این زمینه مشورت بفرمایید )
  در بحث ارتباط Wirless و ارتباطات از راه دور خیلی نکات اعم از مختصات جغرافیایی دفتر و محل های مورد بحث ، امکانات سخت افزاری مراکز ارائه دهنده پهنای باند در آن محل ها ( مثل مخابرات و شرکت های ISP و ... ) باید مور توجه قرار گیرد ، اما با در نظر گرفتن مساعد بودن این شرایط میتوانید از خطوط " پهنای باند " شرکت های ISP خصوصی و یا مخابرات استفاده کنید . در حال حاضر بسیاری از شرکت ها برای برقراری این ارتباط از روش Point To Point بهره میگیرند که اگر Point ها در یک مشخصات جغرافیایی محدود باشند (فکر میکنم نهایتا تا 50 کیلومتر فاصله از هم داشته باشند) از تکنولوژی Line of sight propagation (LOS) استفاده میکنند . " این تکنیک براساس امواج الکترومغناتیسی ست ، در فرکانس‌هاي بالاتر از 30 مگاهرتز این روش مورد استفاه قرار میگیرد. اين نوع انتشار از آنتن‌هاي تک جهته استفاده مي‌شود که موج را به صورت مستقيم از فرستنده به گيرنده منتقل مي‌کنند. در LOS به دليل انحناي زمين بايد طول دکل‌ها بلند باشد تا آنتن‌ها بتوانند همديگر را ببينند. از طرفي چون در ميزان بلندي طول دکل‌ها محدوديت داريم پس بايد موج را در طول مسير تقويت کنيم تا به گيرنده برسد." برگرفته از مقاله دکتر مسعود حجاریان
  روش های بسیاری وجود دارد در برقراری ارتباط بین چند مرکز ، نکاتی که در بالا عرض شد تنها بخش کوچکی از تکنولوژی های روز است که با توجه " به دانش محدود بنده " ، بستر و ساختار سخت و نرم افزاری در کشور به آن اشاره شد . روش های ترکیبی ( بی سیم و با سیم ) روش Wimax و .... از جمله این موارد است .
  با تشکر


  ---