چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 14 مرداد 1396 04:17 ب.ظ توسط مومنی
اعطای حق دسترسی یک کاربر به تعدادی از بخشهای یک پایگاه
�12 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
hoda.mansouri
کاربر
کاربر

--
26 بهمن 1389 04:45 ب.ظ
  با سلام
  اگر پایگاه اطلاعاتی داشته باشم که 4 تا بخش داره، چه کاری میتونم انجام بدم که یک کاربرم به 3 تا از بخشها دسترسی داشته باشه ولی به بخش 4 هیچ دسترسی نداشته باشه؟
  Rima
  کاربر
  کاربر

  --
  26 بهمن 1389 04:54 ب.ظ
  سلام
  3 تا یوزر تعریف کنید با رمز های مختلف که هر یوزر فقط به یک بخش خاص دسترسی داشته باشد. در ضمن لازم نیست log off کنید تا با یوزر بعدی وارد شوید با استفاده از Run as می توان با یوزرهای مختلف وارد برنامه شد
  saffarzadeh
  کاربر با تجربه
  کاربر با تجربه

  --
  27 بهمن 1389 09:42 ق.ظ
  برای فعال شدن این امکان (run as) در  shortcut برنامه لازم است کلید shift  را نگهدارید و سپس رایت کلیک کنید.(در ادامه توضیح آقای اردستانی)
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  27 بهمن 1389 10:48 ق.ظ
  سلام

  آقا دستت درد نکنه - من همیشه گیر می‌کردم و یک Shortcut جدید درست می‌کردم تا Run as داشته باشه.

  داستان اینه که Shortcutهایی که در زمان نصب یک نرم‌افزار ساخته می‌شوند با Shortcutهای عادی فرق دارند - مثلا اگر بخواهیم عبارت اجرایی برنامه را تعییر دهیم و مثلا ترتیبی دهیم که به صورت زیر اجرا شود

  AccXPClt /INS=MEHV2 یعنی مثلا یک پارامتر به exe پاس کنیم، این عمل با Shortcutهای داخل Start Menu یا روی Desktop (که در نصب ایجاد شده‌اند) میسر نیست و مجبور هستیم یک Shortcut جدید بسازیم. این مشکل را برای Run as هم داشتم که خوشبختانه حل شد.

  در مورد تغییر آزادانه Properties برای یک Shortcut روش مشابهی نداریم؟

  ببخشید که از بحث اصلی منحرف شدم- هیجان زده شدم
  Rima
  کاربر
  کاربر

  --
  27 بهمن 1389 11:16 ق.ظ
  مطلبی را یادم رفت بگم. در این روش ما فقط می توانیم به یکی از 3 بخش دسترسی داشته باشیم و یا به عبارت دیگر نمی توانیم از 3 بخش، گزارشات تلفیقی تهیه کنیم. که بعید می‌دانم این امکان مورد نیاز باشد
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  27 بهمن 1389 11:18 ق.ظ
  ظاهرا به این جور Shortcut ها گفته می شه: advertised shortcut در مقابل به Shortcut های معمولی non-advertised گفته می شه.
  فرقشون که مشخصه. تعیین نوع Shortcut ساخته شده هم، ظاهرا از طریق برنامه Instarller قابل تغییره.
  منبع: http://stackoverflow.com/questions/...fter-setup
  hoda.mansouri
  کاربر
  کاربر

  --
  27 بهمن 1389 02:52 ب.ظ
  ممنون ار راهنماییها
  مشکلم اینه که اون یوزری که به 3 تا بخش باید دسترسی داشته باشه گزارشات تلفیقی هم میخواد . نمیشه؟
  molaei
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  27 بهمن 1389 03:21 ب.ظ
  آنچه مسلم است، ما در هنگام انتخاب بخش (تعریف کاربر و اخذ گزارشات) قابلیت Multi Select نداریم. البته دلیلش را نمی دانم.
  پس آنچه شما می خواهید، در شرایط فعلی نشدنی است. (البته با استفاده از بخش)
  accplus.blog.ir
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  30 بهمن 1389 08:00 ق.ظ
  با سلام.
  سوال؟ آیا فلسفه استفاده بخش در برنامه نوسا دسترسی یا عدم دسترسی کاربر به قسمتی از پایگاه داده می باشد؟آیا بخش مد نظر سیستم ، برای ساختار سازمانی شرکت یا شعب آن تعبیه نشده؟ تبعات استفاده از بخش برای این منظور را بیان میکنید. در زمان ثبت دفاتر قانونی و تجمیع چند بخش از جمیع بخشها به مشکل بر نمیخوریم؟
  با تشکر.
  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  30 بهمن 1389 11:53 ق.ظ
  سلام

  بخش، در سیستم ما برای ایجاد تعدادی زیرسیستم خودتراز بکار رفته است. مثلا برای یک سازمان با تعدادی شعبه که نکته بسیار مهم در این شعبه‌ها این باشد که هر کدام برای خود "دفتر کاملا مستقل" داشته باشند. هر کدام اسناد خودشان را با ردیف خودشان داشته باشند و امکان اخذ تراز از هر یک از دفتار مستقل را داشته باشیم و در کنار آن امکان اخذ تراز از تجمیع این دفاتر هم میسر باشد.
  برای پیاده‌سازی این مفهوم ترتیبی داده‌ایم که هر سند معلوم باشد که مربوط به چه بخشی است - تا در تراز همان بخش ظاهر شود و شماره سریال سند نیز مربوط به همان بخش باشد.
  برای اینکه کاربران هر بخش (مثلا هر اداره کل در ساختار کلی یک وزارتخانه) کمتر دچار اشتباه شوند و در تنظیم اسناد خود از ساختار تعریف شده اولیه تبعیت کنند، برای حسابها و تفصیلی‌ها نیز امکان اختصاص به یک بخش خاص را قائل شدیم و جالب است که از نظر من این یک قسمت اساسی از داستان بخش است اما کاربران در مقابل استفاده از این تخصیص مقاومت می‌کنند و می‌خواهند حسابها و تفصیلی‌ها به شکل عمومی برای همه بخش‌ها موجود باشد. در این مورد بعدا در قسمت تلفیق بیشتر صحبت خواهم کرد.
  در چنین وضعیتی بدیهی است که هر کاربر فقط با "یک بخش" کار کند و این یعنی "پیش‌فرض" بخش در اسناد آن کاربر همان باشد.
  البته امکان محدود کردن کاربران در تغییر داده‌های سایر بخش‌ها و یا مشاهده آن داده‌ها (در قالب اسناد و گزارش‌ها) نیز تعبیه شده است. این یک امکان فرعی است و هدف اصلی ما از پیاده‌سازی بخش نبوده است.

  همانند بسیاری از امکانات سیستم، این امکان هم توسط کاربران مورد سوءاستفاده قرار گرفته و به عنوان امنیت داده‌ها از آن استفاده شده است. چیزی که اصلا با فلسفه اولیه (دفاتر مجزا با امکان تلفیق آنی) مطابقت ندارد.

  در مورد تلفیق اطلاعات و اخذ گزارش‌ از ترکیب دلخواهی از داده‌ها، قاعدتا باید این عمل در سطح حسابها و تفصیلی‌ها انجام شود (نه بخش). با این همه کاربری که به بخش‌های مختلف دسترسی دارد، می‌تواند از شرایط سیستم استفاده کند و اسناد چند بخش را با هم تلفیق کند. اما اینکه در کنار همین داستان به او بگوییم که فقط از این بخش‌ها می‌تواند استفاده نماید بحث دیگری است - این امکان وجود ندارد.

  اما روش مناسب تلفیق همان است که عرض شد - کاربرانی که از بخش استفاده می‌کنند "باید" اثر این تفکیک به بخش را در ساختار حسابها و تفصیلی‌های خود نیز ببینند - حتما باید ترتیبی دهند که ایده ابتدایی بخش (در اختیار داشتن دفاتر مجزا) به اندازه کافی ارزش‌گذاری شده باشد و مثلا حسابهای واسطی برای انتقال رخدادهای مالی بین بخش‌های مختلف داشته باشند و به جز این، سایر حسابها مربوط به بخش خودشان باشد. بدون اینکه از جزییات اطلاعات کاربرانی که از بخش استفاده می‌کنند خبر داشته باشم و با تکیه بر تجربیاتم در زمینه روان‌شناسی کاربران عزیز، به جرئت ادعا می‌کنم که کمتر از یک درصد از تمام کاربرانی که از بخش استفاده می‌کنند، به این موضوع اصولا توجه داشته‌اند و حتما نیمی از همین یک درصد هم حسابها و تفصیلی‌های تفکیک شده برحسب بخش ندارند... [...]

  سناریوی زیر برای تغییر مکانیزم بخش از طرف خودم پیشنهاد می‌شود

  1. هر کاربر دارای یک فهرست از بخش‌ها باشد - به علاوه دو امکان برای تغییر داده‌ها در سایر بخش‌ها یا مشاهده داده‌ها در سایر بخش‌ها - بخش پیش‌فرض را کماکان می‌خواهیم
  2. هر سند کماکان مربوط به یک بخش باشد
  3. هر حساب و تفصیلی دارای یک فهرست از بخش‌ها باشند
  4. هر گزارشی که به بخش مربوط است، به جای اینکه حالت یک بخش یا تمام بخش‌ها داشته باشد دارای فهرستی از بخش‌ها با امکان علامت‌گذاری باشد تا تلفیق دلخواهی از بخش‌ها در آن میسر باشد
  5. هر کاربر در زمان تعیین بخش‌های یک حساب یا یک تفصیلی فقط بخش‌هایی که در آنها امکان ورود اطلاعات دارد را بتواند علامت‌گذاری کند - در زمان تنظیم سند نیز فقط بتواند به بخش‌هایی که در آنها امکان تغییر داده‌ها دارد سند بزند
  6. هر کاربر در زمان اخذ گزارش‌ها فقط بتواند بخش‌هایی که در آنها امکان مشاهده داده‌ها را دارد علامت‌گذاری نماید

  این تغییرات تمام سیستم را به هم می‌زنند و همانطور که گفته شد، اصلا با هدف محدود کردن اختیارات کاربران تنظیم شده و هیچ ارتباطی با منظور اصلی ما از بخش ندارد. بیش از 6 ماه تا قبل از پرو اول زمان خواهند برد. با این همه اگر صلاح می‌دانید یا مثل یکی از دوستان فکر می‌کنید (باید در سیستم باشند چون کاربران می‌خواهند) خبر دهید تا بحث کنیم...

  در مورد شفاف نبودن داده‌های مالی در کاربران ایرانی و مشکلاتی که این عدم شفافیت بر وضعیت اقتصادی کشور (در کنار وضعیت اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و غیره و در ضمن مشکلات برای ما به عنوان پیاده‌کننده ابزار برای عدم شفافیت - که باید در آخرت جوابگو باشیم) ایجاد کرده است هر قدر بگویم کم است.
  کاربری دارم که خواسته‌اش این است که کابرانی که خود اقدام به درج اسناد و برگه‌ها می‌کنند نتوانند پس از ایجاد همان اسناد را مشاهده کنند - به صورت مشخص می‌خواهد به صورت یکباره "بخش" اسناد و برگه‌ها را پس از تنظیم توسط کاربران تغییر دهد.

  هر چیزی حدی دارد به جز سوءاستفاده (البته اصل عبارت چیز دیگری بوده - ولی قوانین انجمن...)

  ارادت
  accplus.blog.ir
  کاربر پیشرفته
  کاربر پیشرفته

  --
  30 بهمن 1389 12:39 ب.ظ
  ارسال توسط momeni روشن 30 بهمن 1389 11:53 ق.ظ
  سلام

  بخش، در سیستم ما برای ایجاد تعدادی زیرسیستم خودتراز بکار رفته است. مثلا برای یک سازمان با تعدادی شعبه که نکته بسیار مهم در این شعبه‌ها این باشد که هر کدام برای خود "دفتر کاملا مستقل" داشته باشند. هر کدام اسناد خودشان را با ردیف خودشان داشته باشند و امکان اخذ تراز از هر یک از دفتار مستقل را داشته باشیم و در کنار آن امکان اخذ تراز از تجمیع این دفاتر هم میسر باشد.
  برای پیاده‌سازی این مفهوم ترتیبی داده‌ایم که هر سند معلوم باشد که مربوط به چه بخشی است - تا در تراز همان بخش ظاهر شود و شماره سریال سند نیز مربوط به همان بخش باشد. ............

  .........همانند بسیاری از امکانات سیستم، این امکان هم توسط کاربران مورد سوءاستفاده قرار گرفته و به عنوان امنیت داده‌ها از آن استفاده شده است. چیزی که اصلا با فلسفه اولیه (دفاتر مجزا با امکان تلفیق آنی) مطابقت ندارد.

  در مورد تلفیق اطلاعات و اخذ گزارش‌ از ترکیب دلخواهی از داده‌ها، قاعدتا باید این عمل در سطح حسابها و تفصیلی‌ها انجام شود (نه بخش). با این همه کاربری که به بخش‌های مختلف دسترسی دارد، می‌تواند از شرایط سیستم استفاده کند و اسناد چند بخش را با هم تلفیق کند. .......

  .......اما روش مناسب تلفیق همان است که عرض شد - کاربرانی که از بخش استفاده می‌کنند "باید" اثر این تفکیک به بخش را در ساختار حسابها و تفصیلی‌های خود نیز ببینند - حتما باید ترتیبی دهند که ایده ابتدایی بخش (در اختیار داشتن دفاتر مجزا) به اندازه کافی ارزش‌گذاری شده باشد و مثلا حسابهای واسطی برای انتقال رخدادهای مالی بین بخش‌های مختلف داشته باشند و به جز این، سایر حسابها مربوط به بخش خودشان باشد.
  با تشکر از وقت وتوجه شما( آقای مومنی) به خود و تمامی دوستان پیشنهاد میکنم که متن  ارسال شده توسط آقای مومنی را چندین دفعه بخوانند.  zare2561128
  کاربر جدید
  کاربر جدید

  --
  14 مرداد 1396 01:49 ب.ظ
  ارسال توسط saffarzadeh در 27 بهمن 1389 09:42 ق.ظ
  برای فعال شدن این امکان (run as) در  shortcut برنامه لازم است کلید shift  را نگهدارید و سپس رایت کلیک کنید.(در ادامه توضیح آقای اردستانی) ادامه این توضیحات کجاست ؟


  مومنی
  کاربر ارشد
  کاربر ارشد

  --
  14 مرداد 1396 04:17 ب.ظ
  سلام
  فکر کنم دنبال خود توضیحات می‌گردید که در پست قبلی است (درست قبل از پستی که نقل فرموده‌اید). ادامه توضیحات همان است که نقل کرده‌اید و به عنوان روش فعال کردن run as در shortcut گفته شده است.
  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.


  دات نت نیوک فارسی