چنانچه در هریک از مراحل نصب یا کاربری نرم‌افزارها به مشکلی برخورد کرده‌اید یا هر سوال، اشکال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید پاسخ خود را ابتدا در مطالب موجود جستجو و در صورت لزوم به عنوان یک مبحث جدید مطرح کنید، تا کارشناسان پشتیبانی به آن پاسخ دهند.

به منظور ثبت سوال جدید و یا پاسخ به موضوعات موجود، ابتدا می بایست از طریق صفحه مربوطه به سامانه وارد شوید. چنانچه نام کاربری دریافت نکرده اید، به صورت رایگان و از طریق صفحه مربوطه، ابتدا در سامانه ثبت نام نمایید.

قبليقبلي Go to previous topic
بعديبعدي Go to next topic
آخرين ارسال 16 مرداد 1397 12:00 ب.ظ توسط s.shabany
بهای واحد و بهای واحد (مازاد ابتدای محدوده)
�2 پاسخ
مرتب:
شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.
مولف پيغام ها
s.shabany
کاربر
کاربر

--
16 مرداد 1397 11:39 ق.ظ

  با سلام

  در این پست میخواهیم نحوه تعریف تعرفه های پلکانی را برای قیمت واحد کالا با یک مثال آموزش دهیم

  تصور کنید میخواهیم برای کالایی با واحد عدد، در زمان استفاده از تعرفه  اگر مشتری کمتر از 10 عدد خرید داشت قیمت هر واحد 1000 ریال محاسبه گرددو به ازای هر واحد بیشتر از 10 عدد قیمت واحد 700 و به ازای هر واحد بیشتر از 20 عدد قیمت واحد 500 لحاظ گردد .

  برای انجام این کار از منوی تعریف (قانون) تعرفه را انتخاب می کنیم که پنجره ای همانند تصویر زیر باز می شود ، در این پنجره می توانیم با زدن تکمه insert  (یا علامت +) شروع به ایجاد یک تعرفه جدید کنیم  تصویر(1)


  درپنجره بعدی همانند تصویر (2) ، در تب مشخصات اصلی کد و نام تعرفه و تاریخ شروع  را وارد کنید در این قسمت میتوانیدهمچنین تاریخ خاتمه اعتبارنیز(اختیاری) تعیین نمایید. در قسمتهای (شرایط اصلی) ، (شرایط مشتری ، نماینده و... ) و (سایر شرایط) می توانید اقدام به تعریف انواع شرایط نمایید ، بعد از تعیین شرایط پنجره را تصویب نمایید  تصویر (2)


  بعد از تصویب پنجره فوق پنجره تدوین تعرفه همانند تصویر(3) برای شما باز می شود (برای مثال ذکر شده نیاز داریم که سه سطر در تعرفه تعریف کنیم )


  تصویر(3)  پيوست ها
  s.shabany
  کاربر
  کاربر

  --
  16 مرداد 1397 11:46 ق.ظ

  برای سطر اول همانند تصویر با انتخاب تکمه اصلاح سطر تحت مکان نما با محاوره (shift + Enter)  پنجره بعدی برای شما نمایش داده می شود که در این قسمت کالای یا خدمت مورد نظر را انتخاب کنید . با توجه به مثال ذکر شده ، در قسمت واحد (مقدار)، مقدار را روی کمتر یا مساوی با 10 قرار میدهیم و قیمت واحد را مشخص و پنجره را تصویب می کنیم

  تصویر (4)


  برای ایجاد سطر دوم در همان پنجره تدوین یک تعرفه (تصویر 3)  ابتدای تکمه + (Insert) را انتخاب تا یک سطر جدید ایجاد شود و برروی سطر جدید با انتخاب تکمه اصلاح سطر تحت مکان نما با محاوره (shift + Enter)  اقدام به تدوین سطر تعرفه نمایید در این قسمت چون نیاز داریم که تعداد بین 10 تا 20 عدد با مبلغ واحد 700 محاسبه گردد در قسمت واحد مقدار مقدار بزگتر از 10 و کمتر یا مساوی 20 قرار می دهیم و در قسمت نتایج محاسبات تیک بهای ثابت و بهای واحد (مازاد ابتدای محدوده ) را انتخاب و همانند تصویر زیر بهای ثابت 10000 (کمتر از 10 عدد خرید قرار است مبلغ 1000ریال به ازای هر واحد دریافت شود) و مبلغ بهای واحد (مازاد ابتدای دوره ) را 700 تعیین و پنجره را تصویب می کنیم


  تصویر (5)

  برای سطر سوم نیز به همین صورت اقدام و سطر تعرفه را همانند تصویر زیر تدوین و تصویب کنید

  تصویر(6)  پيوست ها
  s.shabany
  کاربر
  کاربر

  --
  16 مرداد 1397 12:00 ب.ظ

  با توجه به تعرفه تعریف شده برای کالای مذکور اگر فاکتوری به تعداد 25 عدد درج شود مبلغ سطر 19500 محاسبه می گردد (10000 ریال برای 10 عدد اول + 7000 ریال برای 10 عدد بعدی و 2500 ریال بابت 5 عدد باقی مانده  )

   باتشکر

  شما مجاز به پاسخ به اين پست نمي باشيد.


  دات نت نیوک فارسی